Gaziosmanpaşa'daki Uyuşturucu Operasyonu: 9 Kişi Tutuklandı

Gaziosmanpaşa'daki Uyuşturucu Operasyonu: 9 Kişi Tutuklandı

Gaziosmanpaşa'da Polisin Uzun Süreli Takibi Sonucu Yakalanan, Uyuşturucu Madde Kullandıkları ve Sattıkları Belirlenen 14 Zanlıdan 9'u Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Gaziosmanpaşa'daki Uyuşturucu Operasyonu: 9 Kişi Tutuklandı

Gaziosmanpaşa'da polisin uzun süreli takibi sonucu yakalanan, uyuşturucu madde kullandıkları ve sattıkları belirlenen 14 zanlıdan 9'u tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaziosmanpaşa'nın Bursa Mahallesi'nde Asayiş ekiplerinin teknik takip desteği ile yapılan operasyonda, ilçede uyuşturucu hap, esrar, Hint keneviri gibi uyuşturucu maddelerin ticaretini yaptıkları belirlenen bir grup takibe başlanmış ve zanlıların uyuşturucu tacirleriyle bağlantıları tespit edilmişti. Elde edilen delillerden yola çıkan polis, hazırlıklarını tamamlayarak Bursa Mahallesi'ndeki 7 ayrı adrese baskın yapmıştı. Operasyonda 3'ü kadın 14 kişi gözaltına alınmıştı.

Yakalanan zanlıların uyuşturucu ticareti yaptıklarını ve uyuşturucu madde kullandıklarını belirleyen polis, evlerde yaptığı aramalarda 122 adet uyuşturucu hap, 570 gram Hint keneviri, 98 gram toz esrar ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği anlaşılan 4 bin 159 YTL para ele geçirdi.

Zanlılar Gaziosmanpaşa Asayiş Büro Amirliği'ndeki sorgu ve işlemlerinin ardından Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkan zanlılardan 9'u tutuklanırken, 5 kişi serbest bırakıldı.

'Uyuşturucu madde bulundurmak ve satmak' suçlarından tutuklanan zanlılar, cezaevine gönderildi.