Gaziosmanpaşa'da Polise Saldırı Olayı

Gaziosmanpaşa'da Polise Saldırı Olayı

Gaziosmanpaşa'da polis memuru Zekeriya Yurdakul'un şehit olduğu silahlı sadırıyı gerçekleştirdikleri iddiasıyla fotoğrafları emniyet tarafından basına dağıtılan 2 şüpheliden S.I.'nın annesi ve avukatları İsanbul Emniyet Müdürü Çapkın ve haberleri...

Gaziosmanpaşa'da Polise Saldırı Olayı

Gaziosmanpaşa'da polis memuru Zekeriya Yurdakul'un şehit olduğu silahlı sadırıyı gerçekleştirdikleri iddiasıyla fotoğrafları emniyet tarafından basına dağıtılan 2 şüpheliden S.I.'nın annesi ve avukatları İsanbul Emniyet Müdürü Çapkın ve haberleri yayınlayan basın yayın kuruluşları hakkında suç duyurusunda bulundu.

S.I'NIN ANNESİ: BU BİR KOMPLODUR

S. I.'nın annesi Cennet Güneş ile avukatları Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde bir basın açıklaması düzenledi. Güneş, kızının böyle bir olaya karışmadığını savunarak, "Bu bir komplodur. Bütün gazetelerde televizyonlarda kızımın fotoğrafları terörist olarak yayınlanıyor. Benim kızım böyle bir şey yapmaz. Kızım üniversitede okuyor. Haberlerde yurtdışında eğitim almış deniyor. Kızım üniversite okurken sürekli yanımdaydı. Söylenenlerin hepsi yalan. Hayatından endişe ediyorum" dedi.

HABER YAYINLARININ DURDURULMASINI İSTEDİLER

Yapılan basın açıklamasının ardından Güneş ve avukatları, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe vererek, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile fotoğraf ve haberlerin yayınlandığı basın yayın kuruluşları ve sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu, aynı zamanda söz konusu haberlerin yayınının durdurulmasını talep etti.