Gaziosmanpaşa'da kuyumcu soyan silahlı soyguncular 2 kilo altın çaldı

Gaziosmanpaşa'da kuyumcu soyan silahlı soyguncular 2 kilo altın çaldı

Gaziosmanpaşa'da eli silahlı ve maskeli soyguncular bir kuyumcudan 2 kilogram altını çalarak, kayıplara karıştı.

Gaziosmanpaşa'da kuyumcu soyan silahlı soyguncular 2 kilo altın çaldı

Gaziosmanpaşa'da eli silahlı ve maskeli soyguncular bir kuyumcudan 2 kilogram altını çalarak, kayıplara karıştı.

Soygun sonrası dedektifler, olay yerinde delil toplarken, sokakta oyun oynayan çocuklar soyguncuların kaçış güzergahında kırık bir saat buldu. Saati ve ayrıca kuyumcudaki güvenlik kamerasını inceleyen polisler çocukların ifadesine başvurdu. Dedektifler, çocukların bulmuş olduğu delil doğrultusunda da zanlıları yakalamaya çalışıyor.

Edinilen bilgiye göre, olay Sultançiftliği 1. Cebeci yolu üzerinde numara 14'te saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Yüzü kar maskeli ve eli silahlı 3 kişi, Koç Kuyumcu'nun yanına, beraberindeki arabalarını park ettikten sonra girdi. İş yeri sahipleri Hasan Koç ve Hasan Özgenç'i silahlarıyla etkisiz hale getiren soyguncular, kuyumcuda bulunan yaklaşık 2 kilogram altını alarak kaçtı. Kaçmalarının hemen ardından iş yeri sahibi Koç ve Özgenç, soyguncuların arkasından koştu. Komşularının soyulduğunu anlayan çevre sakinleri de soyguncuları kovaladı. Zanlılar, kendilerini kovalayanları korkutmak için rastgele ateş açtıysa da olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Soyguncular, geldikleri gri renkli Toyota marka araçla olay yerinden kaçmayı başardı.

Soygun ihbarını alan polisler ilçenin tüm giriş ve çıkışlarını kapadı. Zanlılar polisin tüm aramalarına rağmen kaçmayı başardı.

Olay Yeri İnceleme ekipleri, kuyumcunun etrafını şeritle çekerek, incelemelerde bulunurken, çevrede delil toplayan dedektifler kuyumcunun güvenlik kamerasını inceledi. Soygun esnasında yaptığı hareketler an be an güvenlik kameralarına takılan soyguncuların yakalanmasında kameraların etkisinin büyük olacağı öğrenildi.

Bu arada, olay sırasında sokakta bulunduğunu belirten Recep Demir, "Silahlı ve maskeli soyguncular kuyumcunun sahiplerini silahla etkisiz hale getirdikten sonra 2 kilo altını alarak, kaçmaya başladı. Dükkan sahipleri de soygunun ardından dükkanın önünde bağırdı. Biz olayı duymamız üzerine saldırganlar rastgele ateş açtı. Gri renkli bir arabayla kaçan soyguncular kaçmayı başardı.

Soyguncuların kaçış güzergahında kırık bir saat bulan yaşları 7 ile 10 arasında değişen Emre Gürsoy, Hasan Küçükkılıç ve Muhammet Kılıç, buldukları saati polislere verdi. Saati inceleyen polisler, çocukların ifadesine başvurdu. Cami'de namaz kılmaktan döndüklerini belirten çocuklar, "Saati sokakta bulduk ve daha sonra bu saatin polis abilerin işine yarayacağını düşündük. Bunun üzerine biz de saati polis abilere teslim ettik" dedi. Güvenlik kamerasını ve saati inceleyen polisler, olayla ilgili soruşturma başlattı.