Gaziosmanpaşa'da 2 İett Otobüsüne Saldırı

Gaziosmanpaşa'da 2 İett Otobüsüne Saldırı

Gaziosmanpaşa'da 2 İett Otobüsü, Bir Grubun Taşlı Sopalı Saldırısına Uğradı. Bir Sürücü ile Bazı Yolcular Hafif Yaralanırken, Araçlarda Maddi Hasar Meydana Geldi.

Gaziosmanpaşa'da 2 İett Otobüsüne Saldırı

Gaziosmanpaşa'da 2 İETT otobüsü, bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğradı. Bir sürücü ile bazı yolcular hafif yaralanırken, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

İETT'nin, Kemalettin Öztürk yönetiminde Karayolları-Şişli seferini yapan 34 EMZ 27 plakalı otobüsü ile Nihat Ulusoy yönetimindeki 92-574 numaralı Yunus Emre-Beyazıt seferini yapan otobüsü, Karayolları durağı yakınında bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğradı.

Saldırıda otobüslerin camları kırılırken, sürücülerden Kemallettin Öztürk ve bazı yolcular, sıçrayan camlar nedeniyle hafif yaralandı.

Gazi Polis Merkezinin bahçesine çekilen otobüsün sürücü Öztürk, Karayolları durağı yakınına geldiğinde çoğunluğu yaşları küçük kişilerden oluşun grubun iki yerde ateş yaktığını gördüğünü anlattı.

Bu kişilerin yanan lastikleri yola yuvarladıklarını görünce el frenini çekerek aracı durdurduğunu dile getiren Öztürk, ''Yapabileceğim başka bir şey yoktu. Kapıları açtım, yolculara 'inin' dedim. Kimisi inip kaçtı, kimisi de yere yattı. Taşlarla sopalarla araca saldırdılar'' diye konuştu.

Kaynak: AA