Gaziomanpaşa'da Tekstil Fabrikasında Yangın Paniği!

Gaziomanpaşa'da Tekstil Fabrikasında Yangın Paniği!

Gaziosmanpaşa'da bir tekstil fabrikasında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Ölü ve yaralı olmazken çevre semtlerden gelen itfaiyenin yardımıyla yangın 1 saatlik çalışma sonucu söndürüldü.

Gaziosmanpaşa'da tekstil fabrikasında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Can kaybının yaşanmadığı yangında tekstil fabrikasında büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

TEKSTİL FABRİKASINDA YANGIN ÇIKTI

Cebeci Caddesi üzerinde bulunan iki katlı bir tekstil fabrikasında 08.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanları fark eden fabrika çalışanları, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Yoğun duman nedeniyle fabrikanın çevresinde panik yaşandı.

ÇEVRE SEMTLERDEN İTFAİYE EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Olay yerine başta Gaziosmanpaşa olmak üzere Sultangazi, Bağcılar, Fatih, Başakşehir, Bakırköy, Eyüp ve Esenler'in de bulunduğu çevre ilçelerden takviye ekipler sevk edildi.

BİR SAAT SÜREN ÇALIŞMALAR SONUCU SÖNDÜRÜLDÜ

İç kısımda olması nedeniyle itfaiye ekiplerinin zorlandığı yangın yaklaşık bir saatlik söndürme çalışmalarının ardından kontrol altına alındı. Fabrika ve çevredeki iş yerlerinde çalışanlar da itfaiye ekiplerine yardım etti.

Yangın nedeniyle çevreyi yoğun bir duman bulutu kapladı. Yangın anını anlatan bir vatandaş, "Siyah dumanları gördüm. İşe ağabeyimi bırakıyordum. Dumanlar çok yoğundu. Bizim evin üstüne kadar geldi. İtfaiye hemen geldi. Söndürüyorlar şu anda" dedi.

Kaynak: DHA