Gazinin Yeni Ev Sevinci

Gazinin Yeni Ev Sevinci

Muğla'nın Bodrum İlçesinde Yaşayan Kore Gazisi Mehmet Tanrıkorur ve Eşi Hatice Tanrıkorur; İlçe Kaymakamlığı, Konacık Belediyesi ile Esnafın Katkılarıyla Çırkan Mevkiinde Yeni Bir Eve Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyor.

Gazinin Yeni  Ev Sevinci

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan Kore Gazisi Mehmet Tanrıkorur ve eşi Hatice Tanrıkorur; ilçe kaymakamlığı, Konacık Belediyesi ile esnafın katkılarıyla Çırkan mevkiinde yeni bir eve kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

82 yaşındaki gazi için yapılan ev için temsili anahtar teslim töreni düzenlendi. Gazi Mehmet Tanrıkorur, çok mutlu olduğunu belirterek "Maddi durumum zayıf. Devletin verdiği gazilik maaşı ile geçiniyorum. Burada, nerede ise göçmek üzere olan eski bir evim vardı. Yardım elini uzatan tüm yetkililere ve vatandaşlara teşekkür ederim" dedi. Gazinin eşi Hatice Tanrıkorur'da çok mutlu olduğunu ifade etti. Evin etrafına Türk bayrakları asılırken, düzenlenen törende katkıda bulunan esnafa Konacık Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan teşekkür plaketleri verildi. Törene, Milliyetçi Hareket Partisi Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Konacık Belde Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Feridun Çelenk, derneğin Bodrum İlçe Şubesi Başkanı Gazi Hasan Külcü, gaziler ve vefat eden gazilerin eşleri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Muğla Milletvekili Metin Ergun "Biz eğer bugün al bayrak altında yaşıyor isek şehitlerimiz ve gazilerimizin yüzü suyu hürmetine yaşıyoruz" dedi.

GAZİLER DERNEĞİ'NİN BODRUM TEMSİLCİLİĞİ ŞUBE OLDU Öte yandan, 13 yıldır Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin Bodrum'da bulunan temsilciğinin şube olduğunu açıklayan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Feridun Çelenk, Türkiye'de emekli sandığından maaş alan 51 bin 299 gazi olduğunu, derneklerine kayıtlı gazi sayısının ise 17 bin 865 olduğunu kaydetti.

(OU-OK-Y)