Gaziantepspor Başkanı Kızıl: "Ankaragücü maçında adil hakem istiyoruz"

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Türkcell Süper Ligi'nde hakem mağduru takımlar arasında olduklarını belirterek, maçları yönetecek hakemlerden daha adil davranmalarını istedi.

Gaziantepspor Başkanı Kızıl:

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Türkcell Süper Ligi'nde hakem mağduru takımlar arasında olduklarını belirterek, maçları yönetecek hakemlerden daha adil davranmalarını istedi.

Kızıl, yaptığı açıklamada, gözlerini bu hafta oynayacakları Ankaragücü maçını yönetecek hakeme çevirdiklerini belirtti. Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Hilmi Ok'tan, Galatasaray maçında galibiyetlerini ellerinden alan hakem gibi düşünmeyen hakemlere görev vermesini isteyen Kızıl, şunları kaydetti:

"Ülkemizde sağduyulu hakemlerin çoğunlukta olduğuna inanıyoruz. Bu işi layıkıyla yapacağına inandığımız çok değerli hakemlerimiz var. Biz bunları söylerken, öyle bazıları gibi yabancı bir hakem istemiyoruz. Türk hakemlerimizin bu işin üstesinden gelebileceklerine inancımız tadır. Zaten bu nedenledir ki çağrıda bulunuyoruz. Çünkü kulüpler olarak bu ligi, hakemlerin verdikleri kararlarla ve çaldıkları düdüklerle bitireceğiz. Ancak belirtmek gerekir ki, bazı hakem hataları bizim gibi kulüplerin canını yakmaktadır. Sadece Gaziantepspor'un değil, Süper Lig'de ve profesyonel liglerde takımların çoğunluğu hakemlerden şikayetçi duruma gelmiştir. Ama Galatasaray maçında açıkça yapılan hatalar, naklen yayında tüm dünyanın gözleri önünde sergilenince, bizim tepkimizde haklı olduğumuz kamuoyunca anlaşılmıştır."

Tek isteklerinin Gaziantepspor'un maçlarını yönetecek hakemlerin adil davranması olduğunu kaydeden Kızıl, Sivasspor maçının 3. dakikasında Deumi'nin kırmızı kartla oyundan atılmasıyla başlayan sürecin, Fenerbahçe karşılaşmasında 8 futbolcularının sarı kart görmesi ve Beşiktaş maçında uzatmaların uzatması oynatılarak Kırmızı-Siyahlı ekibin mağlup düşürülmesiyle devam ettiğini, Galatasaray maçının ise bardağı taşıran son damla olduğunu vurguladı.

Ankaragücü karşılaşmasında adil bir hakem istediklerinin altını çizen Kızıl, MHK'nin bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti.

Kaynak: CHA