Gaziantepli Tiyatrocudan Sigara Yasağına Destek

Gaziantepli Tiyatrocudan Sigara Yasağına Destek

Gaziantepli Tiyatrocu Reşat Yaşar, Kentin En İşlek Caddesinde Sergilediği Mini Bir Oyunla Sigaranın Zararlarını Anlatarak, Vatandaşlardan Sigarayı Bırakmalarını İstedi.

Gaziantepli Tiyatrocudan Sigara Yasağına Destek
19.05.2008 16:48 | Son Güncelleme: 19.05.2008 16:48

Gaziantepli tiyatrocu Reşat Yaşar, kentin en işlek caddesinde sergilediği mini bir oyunla sigaranın zararlarını anlatarak, vatandaşlardan sigarayı bırakmalarını istedi.

Pankart ve dev sigara maketiyle kentin en işlek caddelerinden biri olan Gaziler Caddesi'nde mini bir tiyatro oyunu sahneleyen Yaşar, sigaranın zararlarını anlatarak vatandaşlardan yasağa uymalarını istedi. Sigara üzerine okuduğu şiirlerle vatandaşların ilgisini çeken Yaşar, oyununun sonunda dev sigara maketini ezdi. Gaziantepli tiyatrocu-yazar Reşat Yaşar, Türkiye'de bugünden itibaren sigara yasağı getirildiğini hatırlatarak, "Ben de bu kampanyaya destek vermek amacıyla sokak sokak gösteri yaparak, sigaranın zararlarını anlatıyorum. Bu konuda halkın dikkatini çekmeye çalışıyorum. Sağlığımız çok önemli. Biliyorsunuz ki yılda 20 milyon dolar sigaradan kaynaklanan hastalıklar için giden para var. Bunu el ele vererek hep birlikte engelleyebiliriz. Ben de bir sanatçı olarak bu kampanyayı yürekten destekliyorum" dedi.

(OÇ-HE-NÇ-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title