Gaziantepli Girişimciler, Başarının Sırlarını İşadamlarından Dinliyor

Gaziantepli Girişimciler, Başarının Sırlarını İşadamlarından Dinliyor

17.12.2010 15:00 | Son Güncelleme: 17.12.2010 15:00
Gaziantepli Girişimciler, Başarının Sırlarını İşadamlarından Dinliyor

İş Dünyasına Atılmayı Düşünen ve İş Kurma Çalışmaları Yürüten Gaziantepli Girişimciler ve Gençler, İş Hayatında Başarının Sırlarını İşadamlarından Dinliyor.

İş dünyasına atılmayı düşünen ve iş kurma çalışmaları yürüten Gaziantepli girişimciler ve gençler, iş hayatında başarının sırlarını işadamlarından dinliyor.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO), MEKSA ve Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) tarafından yürütülen 'Girişimcilik Eğitim Programı' kapsamında gerçekleştirilen seminerlerinde, Gaziantepli başarılı işadamları ve genç girişimci adayları biraya getiriliyor. Gençlere deneyimlerini aktaran GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Tayfun Makine Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Aygın, iş dünyasındaki yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgiler verdi. Aygın, iş dünyasında yaşanan gelişim ve değişime paralel olarak girişimcilere yeni yatırım sahalarının açıldığını ve girişimci adaylarının bunu fırsata çevirebileceklerini dile getirdi. Girişimci kelimesinin bir şeyi yapmaya başlayan, diğer bir deyişle fırsatları gözleyen ve fırsatını bulduğunda her türlü riski alarak fikrini gerçekleştirmeye çalışan kişi anlamına geldiğini ifade eden Aygın, "Girişimci, risk alarak yenilik veya geliştirme yapan kişidir. Yeni yatırım yapacak kişinin öncelikle kendine olan güveninin tam olması gerek." dedi.

Girişimde bulunmaktan asla korkulmaması gerektiğine vurgu yapan Aygın, iş yaşamından anekdotlar da aktardı. Aygın, yenilikçilik, cesaret, azim ve sabır olgularının girişimciliğin olmazsa olmazları olduğunun da altını çizdi. Aygın, şunları söyledi; "Bir işe atılırken, yeni bir yatırım yaparken büyük düşünmeli ve yapacağınız işe odaklanmalısınız. Yapacağınız işi farklı bir şekilde yapmayı deneyin. Mümkünse yapmayı düşündüğünüz işi yalnız yerel değil, dünya ölçeğinde planlayın. Yatırım yapmadan önce pazar araştırması yapmayı sakın unutmayın. Paylaşımcı olun. Ortaklık yapmaktan çekinmeyin. Ama bütün anlaşmalarınızı yazılı metin haline getirerek kayıt altına alın. Hayal etmekten çekinmeyin ve asla kopyalamayın. Hayal ettiğiniz ve yenilikçi olduğunuz sürece yeni ve farklı yatırım yapma imkanı bulabilir, fikirlerinizi pazarlayabilirsiniz. Yaşayacağınız başarısızlıklar karşısında kendinize olan güveninizi asla kaybetmeyin. Yeniliğe açık, cesaretli, sabırlı ve de sürekli arayış içerisinde olun."

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title