Gaziantepli Gaziler Sınır Ötesi Operasyona Katılmak İstiyor

Gaziantepli Gaziler Sınır Ötesi Operasyona Katılmak İstiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Başlattığı Sınır Ötesi Operasyona Katılmak İsteyen Gaziantepli 136 Gazi, Genelkurmay Başkanlığı'na Mail Gönderdi.

Gaziantepli Gaziler Sınır Ötesi Operasyona Katılmak İstiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) başlattığı sınır ötesi operasyona katılmak isteyen Gaziantepli 136 gazi, Genelkurmay Başkanlığı'na mail gönderdi.

TSK tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen sınır ötesi operasyona destekler devam ediyor. Türkiye Gaziler Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Gaziantep Şubesi Başkanı Mehmet Yeter, vakfa üye 136 gazinin bölgedeki operasyonlara katılmak için Genelkurmay Başkanlığı'na toplu şekilde mail attığını belirterek, "Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. Şu anda şanlı ordumuzun Kuzey Irak bölgesinde devam eden operasyonuna sonuna kadar destek veriyoruz. Destek vermekle kalmıyoruz ve Genelkurmay Başkanımıza bu operasyonda verilirse göreve hazırız demek istiyorum. Şuanda derneğimize üye gazilerimiz o bölgelerde vatani görevlerini yaparken ellerini kollarını ayaklarını kaybetti. Ancak gazilerimizdeki ruh atalarından aldığı gibi aynıdır. Vatan için can vermek gerekiyorsa verir, kanların akması gerekiyorsa akıtır. Genelkurmay Başkanlığı'na mail göndererek bu operasyonda görev verildiği taktirde seve seve yer almaya hazırız dedik" diye konuştu.

1995 yılında terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda sağ bacağını kaybederek gazi olan Mesut Dağcı, operasyonda görev almak için sabırsızlıkla beklediklerini ifade ederek, "1995 yılında Şırnak Cudi Dağı'nda PKK'ya karşı düzenlediğimiz bir operasyon sonrasında bölgede arama tarama yaparken mayına bastım ve sağ bacağımı kaybettim. Şuanda aynı bölgede operasyonlar yapılıyor. Genelkurmay Başkanlığımızdan emir bekliyoruz. Gerekirse tekrar oraya giderek canımızı seve seve feda ederiz" dedi.

(HD-OÇ-NÇ-Y)

Kaynak: İHA