Gaziantep: Vatansever Kuvvetler'den Basın Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Gaziantep: Vatansever Kuvvetler'den Basın Toplantısı

Gaziantep: Vatansever Kuvvetler'den Basın Toplantısı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Hareketi Derneği Genel Başkanı Taner Ünal, Türkiye'nin bağımsız bir ülke konumunda olmadığını öne sürerek, ''Türkiye sömürge devleti haline gelmiştir'' dedi.

Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Hareketi Derneği Genel Başkanı Taner Ünal, Türkiye'nin bağımsız bir ülke konumunda olmadığını öne sürerek, ''Türkiye sömürge devleti haline gelmiştir'' dedi.

Ünal, Gaziantep'te dernek binasında düzenlediği ''Türkiye Nereye Gidiyor?'' konulu basın toplantısında yaptığı açıklamada, ABD ve AB'nin refahını sağlamak için Türkiye'nin cebindeki paraların çalındığını iddia ederek, ''Türkiye bağımsız değil, bağımlıdır. Türkiye, sömür devleti haline gelmiştir. Her yıl 200 milyar dolar dış ülkelere haraç ödüyoruz. Bu parayı her yıl bu ülkelere ödediğimiz için insanımız fakirdir, işsizdir. Uluslararası şirketler ve bankalar Türkiye'yi yönlendirmektedir. 350 milyar dolar dış borcu olan bir ülkenin bağımsızlığından söz edilemez. Türk insanı çalışıyor, ABD'yi ve Avrupalı yiyor'' diye konuştu.

Türkiye'nin AB üyeliği talebinden zaman geçirmeden vazgeçmesi gerektiğini, bu konuda çifte standart uygulandığını ileri süren Ünal, şunları söyledi:

''AB'nin Türkiye'den istek ve talepleri çok daha korkunçtur. 'İlerleme Raporu' denilen şey, aslında bir gerileme raporudur. AB'yle anlaşarak kazanacağımız hiçbir şey yoktur. AB'nin amacı Türkiye'yi çözmek ve federe bir devlet haline getirmektir. AB, Kıbrıs konusunda da çifte standart uygulamaktadır. AB'nin bizden istedikleri şeyler tamamen saçmalıktır. Türkiye bazı konularda radikal kararlar almalı ve AB isteğinden hemen vazgeçmelidir.''

Ünal, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız bir devlet haline gelmesi için milli devleti tesis etmesi gerektiğini söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Eğer 'milliyetçiyim' deniliyorsa; piyasadaki 350 milyar dolar Türk parasıyla değiştirilmeli. Piyasada sadece Türk parası kullanılmalı. İkincisi; dış borç alımları önlenmeli ve en önemlisi de milli devlet tesis edilmeli. Türkiye'nin tek kurtuluşu milli devleti tesis etmektir. Atatürk, cumhuriyeti kurduğu zaman bu memleketin yüzde 67'sini satın almıştır. Stratejik tesis ve kurumlar hiçbir şekilde satılmamalıdır. Bu tür tesis ve kurumların özelleştirme adı altında satılması, vatana ihanettir.''

Ünal, derneklerinin Danıştay saldırısıyla anılmasının çirkin bir olay olduğunu, bu konuyla uzaktan yakından bir ilgilerinin olmadığını da sözlerine ekledi.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title