Gaziantep Ticaret Odası 41'inci Yılını Dolduran Üyelerini Ödüllendirdi

Gaziantep Ticaret Odası 41'inci yılını dolduran üyelerini ödüllendirdi Gaziantep Ticaret Odası, 'Ticarette 41'inci Gurur Yılı' ödül töreni düzenledi ve 41 yıllık şirket temsilcileri ödüllendirdi.

Gaziantep Ticaret Odası 41'inci Yılını Dolduran Üyelerini Ödüllendirdi

Gaziantep Ticaret Odası 41'inci yılını dolduran üyelerini ödüllendirdi

Gaziantep Ticaret Odası, 'Ticarette 41'inci Gurur Yılı' ödül töreni düzenledi ve 41 yıllık şirket temsilcileri ödüllendirdi.

41 yıldır Ticaret Odası üyesi olarak ticari hayatta yer alan şirketlerin ödüllendirilmesi amacıyla Teymur otelde düzenlenen törene; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener, belediye başkanları, üniversite rektörleri, STK temsilcileri ile işadamları katıldı. Törenin açılışında konuşan Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, dünya geneli de dahil olmak üzere birçok şirketin kısa sürede iflas ederek iş hayatından çekildiğini belirterek Bartık, şöyle dedi:

"Dünya genelinde şirket ömürlerine baktığımızda çok uzun soluklu şirketler olduğu gibi, kısa süre içinde iflas edip iş hayatından çekilenleri de biliyoruz. Günümüzde ne yazık ki şirketlerin de yaşam süresi kısalıyor. Bu süre Almanya'da 18, Fransa'da ise 9 yıla kadar iniyor. Türkiye'de işletmelerin yüzde 80'i 5'nci yılına, yüzde 96'sı 10'uncu yılına ulaşamıyor. Dünya Bankası'na göre Türk şirketlerinin ortalama yaşı 34."

Terör olaylarının ülke ve Gaziantep ekonomisini olumsuz etkilediğini de anlatan Bartık, tüm olumsuzluklara rağmen hedefleri doğrultusunda ilerleyeceklerini söyledi. Ülkenin yaşadığı zor günlerde birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiği aktaran Bartık, önlerine gelen engelleri tek tek aşarak hedefe yürüyeceklerini de sözlerine ekledi.

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ise ticaretin peygamber mesleği olduğunu belirtti. Yerlikaya, Gaziantep'in kadim bir ticaret kenti olduğuna vurgu yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan şirket yöneticilerine teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Gaziantep Ticaret Odası'na 41 yıldır üye olan şirketlerin temsilcilerine ödülleri verildi.

Kaynak: DHA