Gaziantep'ten Kısa Kısa
Haberler » Yerel » Gaziantep'ten Kısa Kısa - Haberler

Gaziantep'ten Kısa Kısa

GAÜN Dağcılık Topluluğu, Nurhak Dağı'na tırmandı

Gaziantep'ten Kısa Kısa

(GAÜN) Dağcılık Topluluğu "GÜDAT" Nurhak Dağı'na tırmandı.

GAÜN'den yapılan açıklamaya göre, GÜDAT, 2013-2014 döneminin açılışını Nurhak Dağı'na tırmanarak gerçekleştirildi. 

Dağcılık Kulübü'nün rehberliğinde gerçekleştirilen tırmanışa GÜDAT kulüp eğitmenleri Ömer Özden Keskin, İpek Nacar, Faruk Karaoğlan ve Özcan Karakaya'nın yanısıra Elbistan ilçesi ile çeşitli illerden dağcılar katıldı.

Kulüp Başkanı Ömer Özlü, tırmanışı "Hayatı uçlarda yaşayın" sloganıyla  yaptıklarını belirterek, başarıyla sonuçlanan tırmanışa destek verenlere teşekkür etti.

 

Lösemili çocukların eğitimi 

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projesi (TDP) kapsamında "Lösemili çocuklar için gönüllü eğitmenlik" projesi başladı.

GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ağarı, projenin, TDP projeleri içinde en uzun soluklu ve örnek proje olduğunu belirtti. 

Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Yunus Emre Tansü de projeyle daha çok çocuklara mutluluk sağlamayı amaçladıklarını aktardı. Lösemili çocuklar için ne yapılsa az olduğunu ifade eden Tansü, "Bu projeye Gazianteplilerin katkı ve desteklerini bekliyoruz. Projemize destek veren başta çocuklarımızın hediyelerini sağlayan Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" değerlendirmesini yaptı. - Gaziantep

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri