Gaziantep'teki Cinayet

Gaziantep'teki Cinayet

Bir iş yerindeki güvenlik görevlisini sopayla darbettikten sonra bıçakla öldürdükleri öne sürülen 2 kişi adliyeye sevk edildi

Gaziantep'teki Cinayet

Gaziantep'te, bir deterjan imalathanesinde çalışan güvenlik görevlisini öldürdükleri iddia edilen iki kuzen, gözaltına alındı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, güvenlik görevlisi Yunus Tiryaki'nin (27) Aydınlar Mahallesi'ndeki bir iş yerinde bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma yaptı. Polis, olayla ilgili R.A (19) ve amcasının oğlu D.A (23) gözaltına aldı.

Şüphelilerin çelişkili ifade vermesi üzerine soruşturmayı derinleştiren polis, R.A'nın, Yunus Tiryaki ile yaklaşık 2 ay önce aynı yerde çalıştığını ve bir kaç kez kavga ettikten sonra işten ayrıldığını belirledi. Zanlının, olay günü, "işten ayrılmasına sebep olarak gördüğü" Tiryaki'yi, kuzeni D.A. ile sopayla darbettikten sonra bıçakla öldürdüğü tespit edildi.

Kuzenlerin, cinayeti gizlemek için olaya hırsızlık süsü vermeye çalıştıkları ve bu amaçla iş yerinden 2 dizüstü bilgisayar, elektronik para kasası ve 1 hard disk ile Tiryaki'nin cep telefonunu aldıkları ortaya çıktı.

Sorgulamaları tamamlanan zanlılardan D.A'nın "susma hakkını" kullandığı, R.A.'nın ise suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan şüpheliler, "kasten adam öldürme" ve "yağma" iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

Yunus Tiryaki, 3 gün önce, çalıştığı iş yerinde boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuştu. - Gaziantep