Gaziantep'te Yolsuzluk Soruşturmasında 13 Kişi Tutuklandı (2)

Gaziantep'te Yolsuzluk Soruşturmasında 13 Kişi Tutuklandı (2)

Iüügaziantep'te Devlet Hastanelerine Malzeme Alımları İçin Açılan İhalelerde Yolsuzluk Yaptığı İddia Edilen ve Aralarında Bir Hastane Müdür Yardımcısı ve 3 Doktor ile 1 Satın Alma Memurunun da Bulunduğu 23 Kişi Gözaltına Alındı. Mahkemeye Çıkarılan Zanlılardan 13'ü Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Gaziantep'te Yolsuzluk Soruşturmasında 13 Kişi Tutuklandı (2)

ıÜüGaziantep'te devlet hastanelerine malzeme alımları için açılan ihalelerde yolsuzluk yaptığı iddia edilen ve aralarında bir hastane müdür yardımcısı ve 3 doktor ile 1 satın alma memurunun da bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 13'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eş zamanlı operasyon ile içerisinde satın almadan sorumlu bir hastane müdür yardımcısı, 3 doktor ve satın almadan sorumlu bir memurun da bulunduğu 23 kişiyi yakalamıştı. Olayla ilgili Gaziantep'te 21, Adana'da 1 ve Kahramanmaraş'ta 1 kişi gözaltına alınmıştı.

25 Aralık Devlet Hastanesi Satın Almadan Sorumlu Müdür Yardımcısı E.S., doktorlar S.K. ve A.M., Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde doktor S.Y. ve satın almadan sorumlu memur A.K. ile firma sahipleri M.C, M.D, Y.Y, M.A, S.Ş, H.D, M.T, M.B, A.K, T.Y, M.A.K, A.U, G.S, A.T, E.B, H.K, Y.K ve R.B, emniyette 5 gün süren sorgularının ardından haklarında kamu ihalelerine fesat karıştırmak, yolsuzluk, rüşvet almak ve görevi kötüye kullanmak suçlarından hazırlanan tahkikat evrakı ile Gaziantep Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlılardan 13'ü mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi.