Gaziantep'te Soba Zehirlenmesinde Bir Çocuk Öldü

Gaziantep'te Soba Zehirlenmesinde Bir Çocuk Öldü

Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 13 yaşındaki Burcu Çoban hayatını kaybetti.

Gaziantep'te Soba Zehirlenmesinde Bir Çocuk Öldü

Gaziantep'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 13 yaşındaki Burcu Çoban hayatını kaybetti. Burcu Çoban'nın annesi ve 10 yaşındaki kardeşi de yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Gaziantep Merkez ilçe Şahinbey'e bağlı Kozluca Mahallesi, 41 Nolu Sokak'taki evde kocası bir bağ evinde bekçilik yapan Necla Çoban (45) gece çocukları Burcu (13) ve Adem (10) ile sobayı yakarak uyudu. Sabah baba Halef Çoban çocuklarını uyandırmak için evini aradı, ancak telefonuna uzun süre cevap alamayınca, evli olduğu için ailesinden ayrı yaşayan büyük kızı Betül'ü (24) arayarak evlerine gidip bakmasını istedi.

Bunun üzerine annesi ve kardeşlerinin yaşadığı eve giden Betül Çoban, kapıyı açtığında annesi ve kardeşlerini yataklarında baygın halde buldu.

Anne Necla Çoban olay yerine çağrılan ambulansla Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne, çocukları ise Çocuk Hastanesine kaldırıldı. Ancak çocuklardan 13 yaşındaki Betül Çoban yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Anne Necla Çoban ile 10 yaşındaki oğlu Adem Çoban'ın hayati tehlikelerinin devam ettiği ve yoğun bakım ünitesinde tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Kaynak: CHA