Gaziantep'te İki Aşiretin Husumeti Barışla Sonuçlandı

Gaziantep'te İki Aşiretin Husumeti Barışla Sonuçlandı

Gaziantep'te Aralarında Husumet Bulunan İki Aşiret Barıştırıldı.

Gaziantep'te İki Aşiretin Husumeti Barışla Sonuçlandı
19.07.2009 18:25 | Son Güncelleme: 19.07.2009 18:25

Gaziantep'te aralarında husumet bulunan iki aşiret barıştırıldı.

Şahinbey ilçesi Ünaldı Mahallesi'nde ikamet eden Karageçili ve Okalı aşiretleri arasındaki husumet, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Fehmi Şahin'in girişimleriyle barışla noktalandı. İki aşiretin barışması dolayısıyla yemek verildi. Karageçili Aşireti'ni Salih Çelik, Okalı Aşireti'ni ise Hasan Üzger temsil etti.

Her iki aşiret mensuplarının hazır bulunduğu barışma törenine Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Birol Ülger, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Faruk Alkanoğlu katıldı.

Bekir Öztekin, "Dünya bütün zalimleri gördü. Ama bugün onlar yok. Gençlerimizi uyuşturucuya bulaştıranlara, kötü yola alıştıranlara, hayatını karartanlara dur diyeceğiz.Terbiyeli iffetli çalışkan nesilleri yetiştireceğiz.Omuz omuza gönül gönüle vereceğiz. Çocuk için, köpek için sokakta üç kuruşluk dünya için hayatımızı kararttığımıza değer mi? Gençlerimizi iyi yetiştirmek öncülük yapmak zorundayız." dedi.

Fehmi Şahin ise Müslümanların kardeş olduğunu belirterek, "Çocuk için, alacak verecek için insan insanı öldüremez. Barışı sağlayanlar Allah'ın yanında sevap işler. Bu saatten itibaren aramızdaki kırgınlıkları ayaklar altına alınacak." diye konuştu.

Karageçili ve Okalı aşiretleri tarafları, birbirine sarılarak barıştırıldı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

title