Gaziantep'te Fuhuş Operasyonu

Gaziantep'te Fuhuş Operasyonu

Gaziantep'te düzenlenen fuhuş operasyonunda, 20 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep'te Fuhuş Operasyonu

Operasyon kapsamında zorla fuhuş yaptırılan 22 kişinin de ifadelerine başvurulurken, içlerinden Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya uyruklu 4 kişi de sınır dışı edildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri, 4 aylık teknik takip yaptıkları fuhuş çetesine yönelik operasyon düzenledi. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla gerçekleştirilen operasyonda bağ evi ve otelleri kullanarak fuhuş yaptıran çete çökertildi. 2 ayrı grup halindeki 13 erkek ve 7 bayandan oluşan 20 kişiyi yakalayan ekipler, ev ve otelde yaptıkları aramalarda bir adet tabanca, bir adet pompalı tüfek, çok sayıda sahte para ve olayda kullanılan bir ticari araca el koydu. Aramalarda, şahıslara ait bilgisayarlar da muhafaza altına alındı.

Bilgisayarlardaki bazı görüntülerin şantaj amacıyla kullanılıp kullanılmadığı ihtimalini araştıracak olan polis, suç unsuru bulunursa ayrı bir soruşturma açacak. Ayrıca, operasyonda zorla fuhuş yaptırılan 4'ü yabancı uyruklu 22 kişinin de ifadesine başvuruldu. Yabancı uyruklu kadınlar ifadelerinin alınmasının ardından sınır dışı edildi.

Öte yandan, teknik takip sonucu dinlemeye takılan çete üyelerinin, 'Gezmeye gidelim, çay içmeye gidelim' gibi şifreli kelimeler kullandığı öğrenildi. Gözaltına alınan 20 kişi de işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.