Gaziantep'te Falcı Çetesi Operasyonu

Gaziantep'te Falcı Çetesi Operasyonu

Gaziantep'te, Özel Dershanelere Giden Zengin Çocuklarının Üniversiteyi Kazandırma Vaadiyle Fallarına Baktıkları ve Tehdit Ederek Para İstedikleri Öne Sürülen 4 Kişi Yakalandı.

Gaziantep'te Falcı Çetesi Operasyonu

Gaziantep'te, özel dershanelere giden zengin çocuklarının üniversiteyi kazandırma vaadiyle fallarına baktıkları ve tehdit ederek para istedikleri öne sürülen 4 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, özel bir dershanede üniversiteye hazırlanan P.K. ve S.G. Cumhuriyet Savcılığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak tehdit edildikleri ihbarında bulundu. İhbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri bir çalışma başlattı. P.K. ve S.G.'den istenen 300 YTL için seri numaraları alınmış 6 adet 50 YTL'lik banknot belirlendi.

P.K. ve S.G., kendilerinden istenen 300 YTL'yi vermek için Doktorlar Sitesi civarındaki bir mağazada zanlılardan Serkan Y. ile buluştu. Serkan Y. paraları aldığı sırada, mağazada gizlenen Gasp Büro Amirliği ekiplerince suçüstü yakalandı. Serkan Y.'nin sorgusu sonucunda, olaya karıştıkları iddia edilen Serkan Y.'nin kardeşi Elif Y., Mehmet D. ve Orhan U. da yakalanarak gözaltına alındı. Bir adet de tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların, özel dershanelerde üniversiteye hazırlanan maddi durumu iyi olan öğrencileri tespit ederek, üniversiteyi kazandırma vaadiyle fallarına baktıkları ve tehdit ederek para istedikleri iddia edildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan zanlılar adli makamlara sevk edildi.

(OÇ-OÇ-MEF-MEF-Y)