Gaziantep'te Eğitime Hayırsever Desteği

Gaziantep'te Eğitime Hayırsever Desteği

Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, "Tam Adalet, Tam Kalkınma Diye Çıktığımız Millete Hizmet Etme Yolunda, Eğitim Olmasa Olmazımızdır" Dedi.

Gaziantep'te Eğitime Hayırsever Desteği
14.02.2011 16:16 | Son Güncelleme: 14.02.2011 16:16

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, "Tam adalet, tam kalkınma diye çıktığımız millete hizmet etme yolunda, eğitim olmasa olmazımızdır" dedi.

Şahin, hayırsever Hatice Ülger Kepkep tarafından yaptırılan ilköğretim okulunun açılışı ve 2010-2011 eğitim öğretim yılının ikinci yarısının başlaması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bir ülkenin gelişmesi ve kalkınması için eğitiminin hayati önemi olduğuna dikkat çekti.

Yapımı tamamlanarak hizmete giren yeni bir okulda, ikinci eğitim öğretim dönemine girmenin heyecanını yaşadıklarını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"Bugün sizlerle beraber, çok güzel bir heyecanı yaşıyoruz. Bu heyecanı gözlerinizden çok net şekilde görüyorum. Bu heyecanı bizlere yaşatan Hatice Ülger Kepkep hanımefendiye, sizlerin adına, şehrim adına milletim adına çok teşekkür ediyorum. 'Tam adalet, tam kalkınma' diye çıktığımız millete hizmet etme yolunda, eğitim olmasa olmazımız dedik. 'Eğitim toprakta tohum, buğdayda başak' dedik ve eğitim seferberliği başlattık.

Bugün koyduğumuz hedeflere ulaşabilmek için eğitimdeki hedefleri yakalamamız gerektiğine inandık. Onun için önce eğitimle ilgili koyduğumuz fiziksel şartları düzeltmemiz gerekiyordu. Bu şehir göç alıyor, göç umuda geliyordu. Gelen umudun eğitim hizmetini, sağlık hizmetini, altyapı hizmetlerini de karşılamamız ve bu kenti bir huzur kenti, bir barış kenti haline getirmemiz gerekiyor."

-TOPYEKUN SEFERBERLİK-

Şahin, eğitimde istenilen başarının yakalanabilmesi için topyekun seferberlik yapılmasının zorunluluk olduğuna işaret ederek, şu görüşleri dile getirdi:

"Vali başkanlığında, bütün hayırseverlerle bir eğitim seferberliği başlattık. Türkiye'deki eğitim haritalarını değiştirirken, burada da şehirdeki eğitim haritalarını değiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizler milletvekiliyiz, yasal altyapıyı güçlendiriyoruz, önceliğimiz bu. Ama bu seferberlik, tek başına ne milletvekilinin ne valinin ne müdürün yapabileceği bir şeydir.

Topyekun seferberlikler gerekir, Hatice Ülger Kepkep hanımefendiler gerekir. O yüzden değerli öğrencilerimiz, fiziksel şartlara eyvallah. Biz, kara tahtalardan akıllı tahtalara geçiyoruz. Ama başarabilmemiz için öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin başarıya inanması gerekir. Bu şehrin topraklarında nasıl atalarımız başardıysa, bizim de başarmamız gerekir."

Şahin, Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetişmesi gerekiyor' sözüne atıfta bulunarak, şunları kaydetti:

"Sizlerin, iyiyi kötüden ayırabilecek, muhakeme gücü yüksek, dünyayla adapte olmuş, elinize çantayı alarak, bütün dünyada dolaşacak fikri alt yapıya, zihni alt yapıya, ilmi alt yapıya kavuşmanız gerekiyor. Bu bizim için çok önemli, çünkü hepimiz faniyiz. Her canlı ölümü tadacaktır.

Ama dönüm baktıkları zaman mezarımızın başında, er kişi niyetine, hatun kişi niyetine bu ülke için ne yaptın denildiği zaman arkamızda kalacak olan işte bu okullardır. Bu okullar sayesinde hayır duaları devam edecek ve ölümsüzlükler yakalanacaktır. Ben Hatice Ülger Kepkep hanımefendiye teşekkür ederim. Aydınlık Türkiye'nin bu güzel eğitim ocaklarıyla tamamlanacağına inanıyorum."

-VALİ SÜLEYMAN KAMÇI-

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, sanayi ve ticarette önemli bir merkez konumunda bulunan kentin eğitimde de bu başarıyı yakalamasının gerekli olduğuna işaret etti.

Kamçı, 2010-2011 eğitim öğretim yılının ikinci yarısının, tüm öğrenciler ve öğretmenler için başarılı geçmesini diledi.

Eğitimde başarının yakalanması için yeni okullara ihtiyaç bulunduğuna dikkat çeken Vali Kamçı, eğitim alanında devletin yanı sıra hayırsever vatandaşların da önemli katkılar sağladığına vurgu yaptı.

Gaziantepli hayırseverlerin eğitime yapmıştıkları destekle kentin, Türkiye'nin örnek illeri arasında yer aldığını, bugün de bu anlamda önemli bir okulu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kamçı, 33 derslikli ilköğretim okulunu yaptıran Kepkep ile tüm yetkililere teşekkür etti.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin de eğitimde başarının yakalanması ve çocukların iyi bir eğitim alması için eğitim çalışanlarının yüreğini ortaya koyması gerektiğine dikkati çekti.

-ÜLKELERİNE YARARLI İNSANLAR YETİŞMESİ TEMENNİSİ-

Hayırsever Hatice Ülger Kepkep ise doğup büyüdüğü Gaziantep'e bir okul kazandırmayı çok istediğini ve bu isteğini de yerine getirdiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Kepkep, eğitim kurumlarının çok önemli olduğunu, bu alanda herkesin yardımcı olmasının gerekliliğine dikkati çekerek, yaptırdığı okulda öğrencilerin ülkelerine yararlı insanlar olarak yetişmesi temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Şahin, Kamçı ve diğer yetkililer, okulun açılışını yaptı ve sınıfları gezerek, öğrencilerle yakından ilgilendi.

Bu arada, Vali Kamçı, Hatice Ülger Kepkep'e eğitime sağladığı katkı dolayısıyla plaket verdi.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Gaziantep'te Eğitime Hayırsever Desteği - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 19:51:42. #1.15#
title