Gaziantep - Suç Örgütüne Özel Harekatlı Şafak Operasyonu

Gaziantep - Suç Örgütüne Özel Harekatlı Şafak Operasyonu

Gaziantep'te ve Hatay'da Çok Sayıda Yasa Dışı Olaya Karıştıkları İleri Sürülen Çete Üyesi 16 Kişi, Eş Zamanlı Operasyonla Yakalandı.

Gaziantep - Suç Örgütüne Özel Harekatlı Şafak Operasyonu

GAZİANTEP'te ve Hatay'da çok sayıda yasa dışı olaya karıştıkları ileri sürülen çete üyesi 16 kişi, eş zamanlı operasyonla yakalandı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 'Suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak, yönetmek ve örgüte üye olmak, kasten yaralama, nitelikli yağma, örgütün gücünü kullanarak tehdit, çek- senet tahsilatı yapmak, uyuşturucu madde ticareti yapmak, özel belgede sahtecilik, 6136 kanuna muhalefet etmek, rüşvet almak, vermek' suçlarını işledikleri ileri sürülen bir çeteyi takibe aldı. 8 ay süren teknik takip sonunda, 3 gün önce sabaha karşı Gaziantep'te ve Hatay'da önceden belirlenen çok sayıda eve eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Özel Harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda, liderliğini 40 yaşındaki H.S.'nin yaptığı öne sürülen çetenin üyelerinin de aralarında bulunduğu her iki kentte toplam 27 kişi gözaltına alındı.

Hatay'da yakalanan kişiler de Gaziantep'e getirildi. Yakalanan şüphelilerden 11'i polis sorgusunun ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 'Kasten yaralama, nitelikli yağma, örgütün gücünü kullanarak tehdit, çek- senet tahsilatı yapmak, uyuşturucu madde ticareti yapmak, özel belgede sahtecilik, ruhsatsız silah bulundurmak, rüşvet almak, rüşvet vermek' olmak üzere 20 ayrı eylem gerçekleştirdikleri ileri sürülen 16 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.
Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada 3 tabanca, 3 şarjör, 32 mermi, çok sayıda senet ve kredi kartı, 14 sahte çek, 1 kilo 390 gram esrar, yağma ile elde edildiği belirtilen mobilyalar ele geçti.

Göyrüntü Dökümü
----------------------
- Emniyetin dış görüntüsü
- Zanlıların çıkarılması
- Polis aracına bindirilmesi
POLİS KAMERASI
- Polis araçlarının gidişi
- Özel harekatcılar gidişi
- Eve baskın yapması
- Zanlıyı kelepçelemeleri
- Polis anonsu
- Genel ve detay görüntüler

(Haber: Zeki GÜNAY -Kamera: Mehmet BULUT / GAZİANTEP, (DHA)


(Tür: Yurt)