Gaziantep Kent Konseyi'nden Gaziantepspor'a 250 Bin YTL Maddi Yardım

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantepspor'a Destek Vermek Amacıyla Kent Konseyi Olarak Futbolculara 250 Bin YTL Prim Vermeyi Kararlaştırdıklarını Söyledi.

Gaziantep Kent Konseyi'nden Gaziantepspor'a 250 Bin YTL Maddi Yardım

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantepspor'a destek vermek amacıyla Kent Konseyi olarak futbolculara 250 bin YTL prim vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda düzenlenen Gaziantep Kent Konseyi'nde ana gündem maddesi olarak "Gaziantep'te sportif yaşam" konusu ele alındı. Vali Süleyman Kamçı, kentte yaşayan herkesin Gaziantepspor'a destek vermesi gerektiğini belirterek, "Gaziantepspor son zamanlarda fena değil, ama çok iyi de değil. Birkaç gün önce yaptığımız bir toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanımız Gaziantepspor'a destek çıkılması konusunda bizlere önerilerde bulundu. Toplantıda bulunan belediye başkanlarımız, sivil toplum örgütü temsilcileri bu teklife olumlu baktı. Sonuç olarak Gaziantepspor'a mali yönden de destek kararı aldık. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı'na diğer belediye başkanlarımıza ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum. Gaziantepspor'da bu coşku olduğu sürece bizim de desteklerimiz sürecektir" dedi.

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ise, kent konseyinin almış olduğu bir kararla takıma 250 bin YTL destek sağlanmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Çaykur Rizespor maçı öncesinde kent konseyi tarafından futbolculara verilen 250 bin YTL'ye bizler de 100 bin YTL ekledik. Bu paranın tamamı futbolculara verilecektir. Bu kararı alan tüm yetkili kişilere teşekkür ediyorum" dedi

Gaziantepspor'un yılık bütçesinin yaklaşık 8.5 milyon Dolar olmasına karşılık yıllık harcamaların 10.5 milyon Dolar olarak gerçekleştiğini anlatan Başkan Kızıl, kulübün kalıcı gelirlere ihtiyaç duyduğunu söyledi. Başkan Kızıl, "Biz her yıl 2.5 milyon dolar açık veriyoruz. Takımın ayakta kalması için uzun vadeli kalıcı çözümler üretilmelidir. Bu takım kimseye muhtaç olmadan kendi ayağı üzerinde durması için alternatifler bulunmalıdır" diye konuştu.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca da, görevlerinin takımı en iyi yere getirmek olduğunu kaydederek, "Bizim amacımız bu kulübe kalıcı şeyler bırakmaktır. Biz ancak oynanan futbolla yetişen genç nesillere iyi mesajlar veririz. Kaçınılmaz gerçek vardır, o da Gaziantepspor bu kentin sosyal olgusudur. Bu takım son iki yıla kadar hem yukarılara oynamış hem de sporcu yetiştirmiştir. Bizlere destek veren tüm taraftarlarımıza ve kent konseyi tarafından takıma yapılan destekten ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

(HD-ST-İY-ÖK-S)