Gaziantep İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Açılıyor

Gaziantep İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Açılıyor

Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Gaziantep'te açılan fuarlara yeni bir fuar eklemek için istihdam fuarını açma hazırlığı yapıyor.

Gaziantep İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Açılıyor

Gaziantep Valisi Sayın Erdal ATA başkanlığında yapılan Gaziantep İİMEK kurulunun 3.dönem toplantısında alınan kararla Gaziantep'te ilk defa yapılacak olan ve bölgesinde ilk olma özelliğini de taşıyan fuarın kısa adı 1.GAİF 2012 olarak belirlenmiştir.

Gaziantep İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı etkinliği,7-8-9 Aralık 2012 tarihinde Şehitkamil Kongre Merkezinde (ŞKM) yapılması planlanmıştır. Fuar çalışmalarının program hazırlığı ve sosyal tarafların belirlenmesi amacıyla, 5.11.2012 tarihinde GAİF 2012 istişare toplantısının yapılması planlanmış ve Sayın Valimiz tarafından uygun görülmesi üzerine toplantı gerçekleştirilmiştir.

İstişare toplantısı Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Taşdöğen başkanlığında yapılmış olup, toplantıya Gaziantep İİMEK yönetim kurulu üyeleri yanı sıra üniversiteler, peryön, öğrenci konsey başkanları, sivil toplum kuruluşları, oda başkanlarının yöneticileri ile fuarda stant açacak bazı firmalar İŞKUR'un daveti üzerine istişare toplantısına katılım sağlamışlardır.

Bilindiği üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) son bir yılda geçirdiği hızlı değişimlerle gelişen piyasa koşullarına, kamu istihdam kurumu olarak uyum sağlamayı amaçlamış, bu amaç doğrultusunda ilkini Gaziantep'te gerçekleştireceğimiz 1.GAİF 2012 ismi ile << İş arayan ve işverenlerin buluşma mekânı >> , dünden bugüne istihdam ana temalarıyla 7-8-9 Aralık'ta gerçekleştirilecektir.

Fuar, zengin içeriğiyle, gündem yaratacak konularıyla, Türkiye'de ve İlimizde tanınmış, alanlarında uzman pek çok konuşmacının yer alacağı fuarda bilgilendirme konuşmaları yanı sıra ellinin üzerinde firmanın kongre merkezinde açacağı stantlarla işçi ve işverenin buluşacağı ve katılımcıların kariyer yolculuğuna katkı sağlayıcı 1.GAİF 2012, pek çok sponsor firma işbirliğinde gerçekleştirilecektir.

Üç gün sürecek fuara binlerce kişinin ziyaret edeceği düşünülen 1.Gaziantep İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı GAİF 2012'ye katılarak ülke çapında tanınmış, alanlarında uzman konuşmacıların seminerlerini takip etmek, firmaların açacağı stantlara iş arayan işsizlerimizle buluşma imkânı yakalanacaktır. Firmalarımızda isimlerinin daha fazla tanınması ve duyurulmasını sağlayacaklardır. Halka açık olacak olan bu fuara tüm halkımızı davet ediyoruz.