Gaziantep: Gaziantepspor'da Yeni Sezon Hazırlıkları

Gaziantepspor, 2 haftadır sürdürdüğü ilk etap çalışmalarını bugün yaptığı antrenmanla tamamladı.

Gaziantep: Gaziantepspor'da Yeni Sezon Hazırlıkları

Gaziantepspor, 2 haftadır sürdürdüğü ilk etap çalışmalarını bugün yaptığı antrenmanla tamamladı.

Gaziantepspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, tamamlanan ilk etap çalışmalarının ardından futbolculara 3 gün izin verildiği belirtildi. Kırmızı-siyahlıların, çalışmaların ikinci etabını Hollanda'da sürdüreceği kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

''14 Temmuz Cuma günü Hollanda'ya gidilerek orada kamp yapılacak. Kamp süresince Hollanda ve Almanya'da 6 hazırlık maçı oynanacak. Bu maçlardan ilki 15 Temmuz'da Hollanda'da 2. Lig takımlarından Agovv ile oynanacak. Gaziantepspor ikinci hazırlık maçını ise 16 Temmuz Pazar günü Almanya'da Konyaspor ile yapacak, 18 Temmuz Salı günü ise VFL Bochum ile karşı karşıya gelecek. 21 Temmuz Cuma günü Royal Antwerpen ile hazırlık müsabakası yapacak olan kırmızı-siyahlılar, son 2 maçı İsrail ve Yunanistan takımları ile oynayacak''.

Gaziantepspor'un, 23 Temmuz Pazar günü İsrail'in Iraklis Thessal takımı ile 23 Temmuz Pazartesi günü de Yunanistan'ın Ironi Ashdod takımı ile karşı karşıya gelerek, çalışmaların ikinci etabının tamamlacağı ifade edilen açıklamada, "Gaziantepspor'un Hollanda kampına, 24 futbolcu katılacak. Teknik direktör Walter Zenga'nın isteği doğrultusunda ön anlaşma yapılan 2 yabancı futbolcu ise bulundukları ülkelerden Hollanda'ya geçerek çalışmalara katılacak. Bu futbolcuların da katılımıyla, Gaziantepspor'un kamp kadrosunda yer alan futbolcu sayısı 26'ya yükselecek. Kamp sonrası Türkiye'ye dönecek olan Gaziantepspor, 26 Temmuz'dan itibaren Gaziantep'te üçüncü ve son etap çalışmalara başlayacak ve Ağustos ayının ilk haftasında başlayacak olan lige hazır hale gelecek" denildi.