Gaziantep'in "Ben Antep'im" Tanıtım Filmini 24 Saatte 1 Milyon Kişi İzledi

Gaziantep'in "Ben Antep'im" Tanıtım Filmini 24 Saatte 1 Milyon Kişi İzledi

Gaziantep'in anlatıldığı 'Ben Antep'im' adlı film, sosyal medyada 24 saat geçmeden 1 milyon kişi tarafından izlendi.

Gaziantep'te Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in de yer alıp seslendirdiği, Gaziantep'in anlatıldığı 'Ben Antep'im' adlı film, sosyal medyada 24 saat geçmeden 1 milyon kişi tarafından izlendi.

HEM SESLENDİRDİ HEM OYNADI

Gaziantep Büyükşehir Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı'nı bir arada yürüten Fatma Şahin'in hem seslendirip; hem de kısa bir bölümünde yer aldığı film Gaziantep'i ve Gaziantep insanını anlatıyor.

YABANCI HİÇBİR UNSUR YOK

"Ben burada doğdum. Bu topraklarda, bu yağmurlarda büyüdüm. Buranın rüzgarı, buranın kokusu benim. Burada öğrendim memleket nedir, vatan nedir, sevda nedir? Çocukken koşturduğum dar eski evlerin arasında başladı ilk arkadaşlıklarım" mısralarıyla başlayan 'Ben Antep'im' filmi tamamıyla Gaziantep'te, Gazianteplilerin katılımıyla çekildi.

"ASIL ZENGİNLİK BİR ARADA OLMAK"

Şahin'in seslendirmesini yaptığı metnin devamında ise emeğin, çabanın, inanarak mücadele etmenin, dürüstlüğün ve ahlakın önemi anlatılıyor:

"İlk kez burada öğrendim emeğin ne denli değerli olduğunu, çaba gösterdiğinde birin nasıl bin verdiğini, mücadele ede ede kazanmayı, inanırsan başaramayacağın hiçbir şey olmadığını burada gördüm. Dürüstlüğün, ahlakın hayattaki en büyük erdem olduğunu, Zenginlik dediğinin bir arada olmak olduğunu bu şehirde öğrendim."

KÜLTÜRDEN BAHSEDİLİYOR

Tanıtım filminin devamında yine Başkan Şahin'in seslendirmesiyle Gaziantep'in tarihinden, kültüründen, esnaf kültüründen, üretici bir şehir olmasından ve binlerce yıllık geçmişinden bahsedilerek, gazi şehrin modern yüzüne ve geleceğine işaret ediliyor:

"Buranın tadı, buranın lezzeti, buranın baharatı, buranın esnafı, buranın bakırcısı, buranın kutnucusu benim. Ben binlerce yıllık bir kültürün mirasçısı, ben bu şehrin geleceği, ben bu şehrin yeni yüzü, ben dünyanın en güzel coğrafyalarından biri, ben Antep'im.. Ben Gaziantep'im?"

24 SAATTE 1 MİLYON İZLENDİ

Tam hali 3 dakika, 10 saniye olan ve her kesimden Gazianteplilerin gözünden şehrin değerlerinin aktarıldığı film, çok sayıda övgü aldığı sosyal medya mecralarının yanı sıra anlık mesajlaşma servisleri üzerinden de yoğun şekilde paylaşılmaya devam ediyor. Film, yayınladığı sosyal medyada 24 saat geçmeden 1 milyon kişi tarafından izlendi.

Kaynak: DHA