Gaziantep: Bakan Şener Gaziantep'te

Gaziantep: Bakan Şener Gaziantep'te

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bir Dizi Etkinliğe Katılmak Üzere Geldiği Gaziantep'te, Anadolu Basın Birliği'nin 32. Yıldönümü Balosuna Katıldı.

Gaziantep: Bakan Şener Gaziantep'te

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, bir dizi etkinliğe katılmak üzere geldiği Gaziantep'te, Anadolu Basın Birliği'nin 32. yıldönümü balosuna katıldı.

Royal Otel'de düzenlenen baloya katılan Abdüllatif Şener, burada yaptığı konuşmada, basının önemine değinerek, "Günümüz insanı açısından basın, hayatın bir anlamı haline gelmiştir. Çağdaş bir insanın yaşamı basınla birliktedir. Böylesine hayatın parçası haline gelen basının niteliği de toplumsal kültürün oluşması bakımından son derece önemlidir. Toplumsal kültürün oluşumunu sağlayan en önemli mekanizma basındır. Yazılı ve görsel basının olayları değerlendiriş biçimi, toplumu yönlendirme ve bilgilendirme anlayışı, yerleşik bir kültür haline dönüşmektedir. Toplumu geleceğe güçlü olarak taşımada en büyük rolü ve etkiyi oluşturan unsurlardan birisi de basındır" dedi.

Anadolu basınının önemli bir yerinin olduğunu söyleyen Şener, "Anadolu basınının toplumun bilgilenme hakkını korumada çok temel bir işlevi olduğunu düşünmekteyim. Türkiye'nin her tarafına yayılmış basın kuruluşları, basın sektöründeki rekabetçi ortamı sağlamada en büyük güçtür. Toplumun doğru bilgilenme hakkına ulaşabilmesi için çok sayıda basın kuruluşuna ihtiyacımız vardır"diye konuştu.

Konuşmasının ardından Bakan Şener'e, Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı Halil Zor tarafından plaket verildi.