Gazi Üniversitesi'nde Diş Hastalıkları ve Tedavisi Etkinliği Başladı

Gazi Üniversitesi'nde Diş Hastalıkları ve Tedavisi Etkinliği Başladı

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı Tarafından Düzenlenen, Konservatif Diş Tedavisi Anabilim Dallar'ı Toplantısında Branş Sorunları Tartışıldı.

Gazi Üniversitesi'nde Diş Hastalıkları ve Tedavisi Etkinliği Başladı
15.10.2009 21:06 | Son Güncelleme: 15.10.2009 21:06

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen, Konservatif Diş Tedavisi Anabilim Dalları toplantısında branş sorunları tartışıldı.

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı tarafından düzenlenen "14. Diş Hastalıkları ve Tedavisi Ana Bilim Dalları Toplantısı ve Bilgi Şöleni " açılış töreni, Gazi Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde bugün yapıldı. 18 Ekime kadar sürecek toplantı ve şölenin açılışına, Gazi Üniversitesi Rektör'ü Prof Dr. Rıza Ayhan,Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derviş Yılmaz, Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Alaçam, İstanbul Üniversitesi Konservatif Diş Tedavisi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Fatma Koray, birçok öğretim görevlisi ve diş hekimi katıldı.

Etkinlik Anıtkabiri ziyaretle başladı. Alaçam, Anıtkabir Özel defterine çizdiği yolda, devrimlerinin ve ilkelerinin yılmaz savunucusu olduklarını belirterek, Cumhuriyetin bekçileri olarak Atatürk kalbimizde yaşıyor"dedi. Merkez kütüphanede devam eden etkinlikte Alaçam, Diş Hastakları ve Tedavisinin, diş çürüğünün önlenmesi, nitelikli tedavilerin başarılması ve dişlerin ömür boyu ağızda kalabilmeleri için yapılan ileri uygulamaların konu ettiğini belirtti. Kuron, köprü onarımlarının ve daha ileri aşamada, implantların da önüne geçerek ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını vurgulayan Alaçam, sözlerine şöyle devam etti:

"18 temmuzda tarihinde yayınlanan uzmanlık yönetmeliğinin 6 ana dalı arasında Konservatif Diş Tedavisi'nin dışarıda bırakılması büyük bir haksızlık. Böyle bir uygulama topluma üst düzeyde diş tedavisi hizmetinin verilmesinin önüne geçerken, konuya gönül vermiş kişilerde statü ve ekonomik açıdan büyük yaralar açmakta, idari görevlere gelebilme şansını ortadan kaldırmaktadır. Bakanlığımızı bu mağduriyeti ortadan kaldıracak bir uygulama beklemekteyiz."

Gazi Üniversitesi rektörü Rıza Ayhan ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Derviş Yılmaz'ında bir konuşma yaptığı etkinlikte, Prof Dr.Fatma Koray, "Konservatif Diş Tedavisinde Eğitim" üzerine diş hekimlerine bilgi verdi. Koray, Avrupa Birliği normlarına göre diş hekiminin yeterli eğitim almış, tüm hizmet dallarında çalışmış, kanıta dayalı pratik uygulamaları yapan, iletişimde başarılı iinsanlar olması gerektiğini belirtti.(ANKA)

(ZHL/ÖZK)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Gazi Üniversitesi'nde Diş Hastalıkları ve Tedavisi Etkinliği Başladı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 23:06:14. #1.14#
title