Gazi'de Karadeniz Coşkusu

Gazi'de Karadeniz Coşkusu

Gerçekleştirdikleri Konserlerle Kendi Alanlarında Rakipsiz Konuma Gelen Gazi Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Ünlü Sanatçı Zeynep Başkan'ın da Misafir Sanatçı Olarak Katıldığı "Karadeniz Özel" Konserinde Unutulmaz Bir Akşam Yaşattılar.

Gazi'de Karadeniz Coşkusu

Gerçekleştirdikleri konserlerle kendi alanlarında rakipsiz konuma gelen Gazi Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, ünlü sanatçı Zeynep Başkan'ın da misafir sanatçı olarak katıldığı "Karadeniz Özel" konserinde unutulmaz bir akşam yaşattılar.

Her konserlerinde farklı kültürlerden türküleri dinleyiciler ile buluşturan koro bu kez Karadeniz Bölgesi'ne ait türküleri seslendirdi. 28 türkünün söylendiği gecede Gazi Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da danslarıyla koroya eşlik etti.

2 saat süren konser sonunda sahneye çıkan Zeynep Başkan konseri izlemeye gelenleri coşturdu. Çalan türkülerin havasına kapılan izleyiciler sahne önünde horon tepmeye başladı.

Başkan Kaldırım'ı da horona alan izleyiciler doyasıya eğlendi. 5 türkü seslendiren Zeynep Başkan izleyicilerden gelen "yol türküsü" tezahüratları karşısında bu türküyü de seslendirdi.

Konser sonunda koristlere ve Zeynep Başkan'a teşekkür eden Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, kültürel etkinliklerin merkezi konumuna geldiklerini kaydetti.

Gerçekleştirilen konser karşısında çok etkilendiğini ifade eden Başkan Kaldırım, "Gazi Belediyesi olarak farklı kültürlerin bir arada yaşatıldığı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda 3 farklı koromuzla hizmet veriyoruz" dedi.

Finalde seslendirilen "Gemiciler Kalkalım" adlı türküye eşlik etmek için Gazi Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu'na katılan Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım ve ünlü sanatçı Zeynep Başkan seyircilerin alkışları arasında türküyü söyledi.

(SAM-SA)

28.05.2007 20:10 TSİ

Kaynak: İHA