Gazi Belediyesi Temizlik Çalışmaları

Gazi Belediyesi Temizlik Çalışmaları

Gazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zeki Sarıibrahimoğlu, Ev Toplantıları Düzenleyerek Vatandaşlara Çöp Atma Saatleri ve Uyulması Gereken Genel Kurallar Hakkında Bilgi Verdiklerini Belirterek, Bu Uygulamalarını Afişlerle ve Sokaklarda Çöp Atma Saatlerini Bildiren Tabelalarla Desteklediklerini Kaydetti. Vatandaşlardan "Çöp" Konusunda Geniş Kapsamlı Şikayetler Almadıklarına Değinen Müdür Sar...

Gazi Belediyesi Temizlik Çalışmaları

Gazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Zeki Sarıibrahimoğlu, ev toplantıları düzenleyerek vatandaşlara çöp atma saatleri ve uyulması gereken genel kurallar hakkında bilgi verdiklerini belirterek, bu uygulamalarını afişlerle ve sokaklarda çöp atma saatlerini bildiren tabelalarla desteklediklerini kaydetti. Vatandaşlardan "çöp" konusunda geniş kapsamlı şikayetler almadıklarına değinen Müdür Sarıibrahimoğlu, temizlik şikayetlerinin başında duyarsız vatandaşların zamansız çöp atmalarının geldiğini kaydetti. Çöp toplama saatlerine uymadan, zamansız olarak çöp atan, evlerinin camlarından ve balkonlarından çöplerini yolun ortasına atan vatandaşlarla ilgili ceza uygulamasının başlatıldığını belirten Sarıibrahimoğlu, "Beldemizdeki temizlik çalışmalarının daha geniş kapsamlı olması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Kurulan temizlik zabıtası ekipleri ile duyarsız vatandaşlarımızı tespit ediyoruz. Bunun için gerekiyorsa çöpleri bile karıştırıyor ve bilgi sahibi olmaya çalışıyoruz. Tespit edilen vatandaşlarımıza birincisinde uyarı tekrarında ise para cezası uyguluyoruz" diye konuştu.

Gazi beldesinde yaşayan vatandaşların çöp toplama saatleri hakkında bilgi sahibi olmamalarının imkansız olduğunu söyleyen Sarıibrahimoğlu, "Yeni uygulama ile sokaklarımıza çöp saatlerini tabela şeklinde astık. Afişlerle duyurduk. Vatandaşlarımız belirtilen çöp toplama saatlerinde 15-20 dakika önce çöplerini bırakırlarsa, beldemizde en ufak bir temizlik sorunu kalmayacak" dedi.

(SAM-SA)

08.11.2007 18:28 TSİ