Gazeteler - Gazete Manşetleri - Gazete Oku

Haberler
Yön
Yön

Gazeteler

Türkiye'deki gazete manşetleri. Gazetelerden okumak istediğiniz gazetenin birinci sayfasına tıklayın.
Gazete Başlıkları

sondakika.com:
Zonguldak'ta maden ocağı kazasından yaralı kurtulan işçiler yaşadıklarını anlattı - Zonguldak'ta maden ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Göçükten yaralı kurtulan işçilerden Rıfat Öztürk, ''Bunlar madencilikte olağan şeyler. Bir anda ocak çöktü, 4-5 arkadaş vardık orada.'' derken, Ersin Aydın ise, ''Bir anda ağaç parçaları üstümüze geldi. Oradan kurtulmak gerçekten mucize. Orada bir boşluk vardı, o boşluk olmasaydı muhtemelen şimdi rahmetli olmuştum.'' ifadelerini kullandı.


carmedya.com:
Yenilenen GLC Coupe Türkiye'de - Volvo Cars, 2030 yılında tamamen elektrikli otomobillere geçmeyi planlarken, 2040 yılına kadar iklim nötr bir şirket olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda marka, 2024 yılı başından itibaren tüm dizel motorlu otomobil üretimini sonlandıracak. Volvo Cars, sürdürülebilirlik ve çevresel duyarlılık konusundaki taahhüdünü temsil eden bu kararla otomobil sektöründe önemli bir adım atmış olacak.


dw.com:
Türkiye-AB ilişkileri hangi noktada? - Uluslararası araştırmacılar, iklim değişikliğinin Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan'ı etkileyen sel felaketlerini daha olası hale getirdiğini belirledi. Araştırmaya göre, insan kaynaklı iklim değişikliği bu ülkelerdeki aşırı yağışların gerçekleşme olasılığını artırıyor.


Magazinkolik.com:
Züleyha Ortak, Türkiye Kültür Yolu Projesi kapsamında sahne aldı - Zeynep, Neşe'nin okula dönüş kararını desteklemeye karar verirken, Rüçhan'a bir dizi teklifi gelir ve Aylin'in abisinin ani ziyareti işleri karmaşık hale getirir. Mustafa'nın yaşadığı kaza ise aileyi hastanede bir araya getirirken, Neşe'nin sırrının açığa çıkmasına neden olabilir.


bbcturkish.com:
Zambiya'da Bulunan 500 Bin Yıllık Ahşap Kütükler, Eski İnsanların Yaşamına Işık Tutuyor - Zambiya'da bulunan 500 bin yıllık ahşap yapı kalıntıları, taş devri insanlarının barınaklar inşa etmiş olabileceğini gösteriyor. Araştırmacılar, bu bulgunun eski insanlar hakkındaki düşünceleri değiştirebileceğini belirtiyor.


shiftdelete.net:
Zore Aksesuar Mağazasının Büyük Açılışı - Zore Aksesuar mağazasının büyük açılışına katılanları SDN Kurucusu Hakkı Alkan ve Doğan Kabak karşıladı ve mağazayı keşfetti.


Xinhua News Agency:
Yunanistan'da sel felaketi: 15 kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi tahliye edildi - Yunanistan'ın Kardiçe kentine bağlı Metamorfosi köyünde yaşanan sel felaketi sonucunda 15 kişi hayatını kaybederken, 4.570 kişi güvenli yerlere tahliye edildi. Sel felaketinin halk sağlığı üzerindeki etkileri nedeniyle yetkililer alarm durumuna geçti.


haberler.com:
Züleyha Ortak, Türkiye Kültür Yolu Projesi kapsamında sahne aldı - Züleyha Ortak, müzik sektöründe tanınan bir isimdir. Ortak'ın yaşamı, nereli olduğu ve en popüler şarkıları hakkında detaylar araştırılıyor. Peki, Züleyha Ortak kimdir? Züleyha Ortak kaç yaşında, nereli? Züleyha Ortak şarkıları neler? İşte detaylar...


ankahaber.net:
Zonguldak'ta Maden Ocağında Göçük: 1 İşçi Hayatını Kaybetti - Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait Armutçuk maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybeden madencinin kimliği belli oldu. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), hayatını kaybeden maden işçisinin Ramazan Yıldırım olduğunu açıkladı.


dha.com.tr:
Zonguldak'taki maden göçüğünde 3 kişi taburcu edildi - Zonguldak'ta Uğur Bıyıklı'nın öldüğü kaçak maden ocağındaki göçükte 'bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçundan tutuksuz yargılanan Bülent Ş., suçlamayı kabul etmedi. Duruşmada, ocağın sahibi olduğu iddia edilen sanığın, ölen madencinin eşiyle anlaşma için para teklif ettiği iddia edildi.


iha.com.tr:
ZUCHEX Fuarında Tencerelerle Bateri Şov - Zonguldak'ta vaka dönüşünde bir ambulansta çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Ambulans sürücüsü, dumanları fark ederek hemen itfaiyeye haber verdi. Sağlık görevlileri tedbir amaçlı ambulansta bulunan ekipmanları dışarı çıkardı. İtfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek yangını kontrol altına aldı.


aa.com.tr:
Zuhal Olcay, hayranlarıyla Kemerburgaz Kent Ormanı'nda buluştu - Züccaciyeciler Derneği'nin (ZÜCDER) desteğiyle düzenlenen 33. Züchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı. Fuarda, sektörünün dünyadaki 3'üncü, Avrupa'daki 2. büyük fuarı olan etkinlikte, 150'den fazla ülkeden 1200 marka ile 45 bin kişi bir araya gelecek.


Gazeteler son yıllarda büyük bir hızla büyüyen internet haberciliğinin gölgesinde kalsa da yine de çok büyük bir kitleye hitap ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle bazı gazeteler medya sektöründe havlu atsa da, Türkiye'nin köklü gazeteleri hala günde binlerce gazete basmaya devam ediyor. Otoriteler bu gazetelerin artık haberleşme aracından fazlası olduğunu düşünüyor. Öyle ki bu gazeteler artık insanların siyası görüş, yaşam tarzlarını belli eder nitelikte. Büyük gazetelerin ayakta kalabilmesinin en önemli sebeplerinden biri de bu. Türkiye'nin önde gelen gazeteleri, hızla gelişen internet medyası karşısında ayakta kalabiliyorsa şüphesiz bu durumda duyarlı abonelerinin katkısı çok büyük.


Posta gazetesinin haftalık tiraj rakamlarına bakıldığında 400.000'e yaklaştığı görülüyor. İlk 3'e girmeyi başaran gazetelerden birisi olmayı başaran bir diğer gazete Hürriyet. Hürriyet gazetesi de 400.000 e yaklaşan haftalık tirajıyla göze çarpıyor. Hürriyet'in ardından Sözcü 300.000'i aşkın haftalık tirajıyla 3.sırada yer alıyor.

title