Gazetecilerin Köy Okulu Yardım Seferberliğinde Yardım Yağdı

Gazetecilerin Köy Okulu Yardım Seferberliğinde Yardım Yağdı

Ağrı'nın Patnos İlçesinde Çalışan Gazetecilerin Köy Okulu İçin Başlattığı Yardım Seferberliğinde Okula Adeta Yardım Yağdı.

Gazetecilerin Köy Okulu Yardım Seferberliğinde Yardım Yağdı
08.01.2010 19:56 | Son Güncelleme: 08.01.2010 19:56

Ağrı'nın Patnos ilçesinde çalışan gazetecilerin köy okulu için başlattığı yardım seferberliğinde okula adeta yardım yağdı. İlçede çalışan Cihan, Anadolu, İhlas ve Doğan Haber Ajanslarının muhabirleri merkeze bağlı Gökoğlu Köyü İlköğretim Okulu'nun ihtiyaçlarının giderilmesi için ortaklaşa organize ettikleri yardım seferberliğinde okula yardım üstüne yardım geldi. Bölgede zor şartlarda mesleklerini icra etmeye çalışan gazetecilerin böyle bir girişimi ilçede takdirle karşılandı.

Köy okulunu kendilerine kardeş okul olarak seçen basın mensuplarına ilk destek Patnos Kaymakamlığı'ndan geldi. Kaymakamlık, ilk olarak okulun kırık olan tüm kapılarını değiştirtti. Daha sonra önümüzdeki mart ayında da okulun tüm pencerelerini değiştirme müjdesini verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise, okulun ihtiyacı olan sıra ve masaları karşılarken, öğrencilere de kırtasiye yardımı yaptı. Yardım seferberliğine ciddi bir şekilde destekte bulunan Patnos Lisesi de Gökoğlu Köyü İlköğretim Okulunu kendisine kardeş okul olarak seçti. 3 tane kardeş okula sahip olan Patnos Lisesi idareci ve öğretmenleri köy okulunda okuyan 120 öğrenciye kırtasiye yardımı yaptı. İlçe Jandarma Komutanlığı da okulun boya ihtiyacını karşılarken, Yalçınkaya Yatılı Bölge İlköğretim Okulu(YİBO, Doğansu Köyü İlköğretim Okulu ve Vali Yusuf Yavaşcan İlköğretim Okulları da çeşitli yardımlarda bulundu.

Yapılan yardımları biraraya getiren basın mensupları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yardımcı ile Patnos Lisesi Müdürü Fikret Ayaz ve lisede göre yapan bir grup öğretmen ile öğrenci Gökoğlu İlköğretim Okulu'na giderek yardım dağıttı. Okula yardım götüren heyet, Gökoğlu Köyü İlköğretim Okulu Müdüresi Fatmana Çirak ile okul öğretmenlerinden Vesile Köse tarafından karşılandı. Yapılan yardımlar okul idaresini, öğretmenlerini ve öğrencilerini sevince boğarken, ıÜüıÜüıÜüıÜüokul müdüresi Fatman Çirak, bu tür sosyal faaliyetlerin öğrencilerin okumaya ilgisini arttıracağını belirtti. Çirak, kendilerine uzatılan bu elin kesinlikle unutulmayacağını ifade ederek, bu yardımlarda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini kaydetti.

Patnos Lisesi Müdürü Fikret Ayaz ise, ıÜükurulan bu kardeşlik köprüsünün sadece bu yardımlarla sınırlı kalmayacağını söyleyerek, ıÜüöğrencilere okuyup iyi yerlere gelmelerini vatana ve millete faydalı birer fert olmaları nasihatinde bulundu. Okul Müdürü Ayaz, çocukların teorik eğitimlerinin yanı sıra bu tür pratikler yapması eğitim ve öğretim adına son derece kalıcı olduğuna da dikkat çekti.

Patnos Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin de bu tür güzel faaliyetlerin devamı temennisinde bulunararak, okullar arası yapılan ziyaretlerin öğrencilerin kaynaşması ve birlik beraberlik yardımlaşma duygularını artırmasında önemli bir faktör olduğuna dikkat çekti. Eskin, ıÜüGökoğlu Köyüne yeni okul yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı'na teklif verdiklerini dile getirdi. Eskin, bundan sonra da köyde eğitim ve öğretim adına ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti. ıÜüEskin ayrıca, bu yardımlarda asıl amacın öğrencilere sadece yardım paketleri götürmek olmadığını, onlara sevgi götürmek, eğitim ve öğretimin seviyesini yükseltmek olduğunu sözlerine ekledi. Diğer yandan hediyelerini alan minik öğrencilerin mutlulukları gözden kaçmadı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Gazetecilerin Köy Okulu Yardım Seferberliğinde Yardım Yağdı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:43:55. #1.14#
title