Gazeteci Yazar Osman Diyadin'den 2. Kitap

Gazeteci Yazar Osman Diyadin'den 2. Kitap

Gazeteci-yazar Osman Diyadin, 'Yıkın Heykellerimi' Adlı 2. Kitabını, Çok Sayıda Davetlinin Katıldığı Bir Kokteylle Tanıttı.

Gazeteci Yazar Osman Diyadin'den 2. Kitap

Gazeteci-Yazar Osman Diyadin, ‘Yıkın Heykellerimi’ adlı 2. kitabını, çok sayıda davetlinin katıldığı bir kokteylle tanıttı.

Zorlu Grand Otel’de düzenlenen tanıtım kokteyline Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, CHP Trabzon milletvekilleri Şevket Arz ve Akif Hamzaçebi, MHP Trabzon milletvekili adayı Süleyman Latif Yunusoğlu ve çok sayıda davetli katıldı. Tanıtım töreninde konuşan Tek-Art Medya Merkezi Genel Müdürü ve Gazeteci-Yazar Osman Diyadin, Türkiye’nin çok kritik bir süreçten geçtiğini belirterek kitabının bu süreçte çok önemli bazı gerçeklere işaret ettiğini söyledi. Daha önce de ‘Ben Şehit miyim, Yoksa Hain miyim?’ isimli bir kitap daha yazdığını hatırlatan ve 2. kitabına neden ‘Yıkın Heykellerimi’ ismini verdiğini de açıklayan Diyadin, “Neden kitaba böyle bir isim verdiğimi merak ediyorsunuzdur. Bu kitaplar bir siyasi temel üzerine değil gerçek anlamda büyük Atatürk'ün 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' anlayışından hareketle yazılmıştır. Türkiye’nin geçtiği bu kritik süreçte yaşadıklarımıza iyice bir bakın. Kendi içimizdeki bölünmelere, parçalanmalara, kimlik tartışmalarına iyice bakın. Baktığınızda göreceksiniz ki, büyük önder Atatürk'ün “Madem öyle, unutun tüm dediklerimi ve yıkın heykellerimi' dememesi mümkün mü?” diye konuştu.

Diyadin, daha sonra kitabını imzalayarak konuklara dağıttı.

(EK-MU-Y

18.06.2007 20:22 TSİ

Kaynak: İHA