Gazeteci - Yazar Hüsnü Mahalli, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Tedavi Edildi

Gazeteci - Yazar Hüsnü Mahalli, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Tedavi Edildi

GEÇTİĞİMİZ Cuma günü tutuklanan Gazeteci - Yazar Hüsnü Mahalli, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne getirildi.

Gazeteci - Yazar Hüsnü Mahalli, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Tedavi Edildi

GEÇTİĞİMİZ Cuma günü tutuklanan Gazeteci - Yazar Hüsnü Mahalli, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne getirildi. Mahalli'yi tedavi eden doktorlar, sağlık durumuna ilişkin rapor hazırladı. Doktorların düzenlediği rapora göre, Mahalli'nin tedavisinin nerede yapılacağı belli olacak.

Doktorların, kontrolleri yapıldıktan sonra tekrar cezaevine gönderilen Hüsnü Mahalli'nin tam teşekküllü bir hastanede yatması gerektiğine ilişkin bir rapor vermesi halinde, Mahalli'nin sevkinin yapılacağı öğrenildi.

Konuya ilişkin  açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Mahali'nin ciddi sağlık sorunları var. Cezaevinde insani tüm ihtiyaçları karşılanıyor ancak tedavisinin o koşularda yapılabilmesi mümkün değil. Bir an önce tam teşekküllü bir hastanede tedavi edilmesi gerekiyor" dedi.

Gazeteci Hüsnü Mahalli'nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde sabah saatlerinde kontrolden geçirildiğini belirten Yarkadaş, "Adalet Bakanlığı, doktorların vereceği rapora göre, gerekli adımı atacaktır. Kamuoyu, Mahalli'nin sağlık durumunu yakından ve kaygıyla takip ediyor" ifadesini kullandı. Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mahalli'nin avukatı Turan Aydoğan'dan hukuki sürece ilişkin bilgi aldığını, ailesine ise geçmiş olsun dileklerini ilettiğini  söyledi. - İstanbul