Gazeteci Hrant Dink'in Öldürülmesi

Gazeteci Hrant Dink'in Öldürülmesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon İl Başkanı Muhammet Öztürk, Gazeteci Hrant Dink Cinayetinin Zanlısı Ogün Samast'ın ve Cinayetin Azmettiricisi Olduğu İddia Edilen Yasin Hayal'in Partileri ile Uzaktan, Yakından Bir İlişkisi Olmadığını Belirtti.

Gazeteci Hrant Dink'in Öldürülmesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon İl Başkanı Muhammet Öztürk, Gazeteci Hrant Dink cinayetinin zanlısı Ogün Samast'ın ve cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Yasin Hayal'in partileri ile uzaktan, yakından bir ilişkisi olmadığını belirtti.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Öztürk, ulusal yayın yapan bir gazetede gazeteci Hrant Dink'in katil zanlısını azmettirdiği iddia edilen Yasin Hayal'in MHP Akçaabat İlçe Teşkilatı'nın çay ocağını çalıştırdığı şeklinde haberler çıktığını hatırlatarak "Haber tamamen asılsız, gerçek dışı ve hayal ürünüdür. Ne Yasin Hayal'in ne de katil zanlısının MHP teşkilatlarıyla bırakın hukuki bağını uzaktan ve yakından ilişkisi yoktur. Bu tür asılsız haberlerle MHP camiasını karalamaya çalışanların niyetinin ne olduğu bilinmektedir. Bu tür gayretler hiç kimseye fayda sağlamaz. Camiamız duyarlılığını ve sabrını tahrikler ne olursa olsun korumaya devam edecektir" görüşlerine yer verdi.

(BK-ÖS)

22.01.2007 20:02 TSİ

Kaynak: İHA