Gazeteci Cüneyt Koryürek Hayatını Kaybetti (2)

Gazeteci Cüneyt Koryürek Hayatını Kaybetti (2)

İstanbul Şişli'de Yolun Karşısına Geçmek İstediği Sırada Bir Aracın Çarpması Sonucu Ağır Yaralanan Gazeteci Cüneyt Koryürek, Kaldırıldığı Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde Hayatını Kaybetti.

Gazeteci Cüneyt Koryürek Hayatını Kaybetti (2)

İstanbul Şişli'de yolun karşısına geçmek istediği sırada bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanan Gazeteci Cüneyt Koryürek, kaldırıldığı Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kaza, Şişli Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan TRT Radyosu önünde saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, burada yolun karşısına geçmek isteyen Gazeteci Cüneyt Koryürek, bir aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Koryürek, hemen ticari bir taksi ile Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınana Koryürek, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Hastanede bir açıklama yapan Cüneyt Koryürek'in oğlu Mehmet Koryürek, babasının travma sonucu beyin kanaması

geçirerek hayatını kaybettiğini belirtti.

CÜNEYT KORYÜREK KİMDİR?

Çalışma hayatına serbest muhabir ve basın danışmanı olarak başlayan Koryürek, Ankara'da Daily News'te Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. 1962'de sahibi ve yöneticisi olduğu Delta Ajans'ı Ankara'da kurdu. Reklam ve halkla ilişkiler konusunda çalışan Delta Ajans, 1973'te İstanbul'a taşındı. Koryürek, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yüksek Gazetecilik Okulu'nda reklamcılık, Ankara İktisat Fakültesi Yüksek Gazetecilik Okulu'nda halkla ilişkiler, İstanbul Marmara Üniversitesi Yüksek Gazetecilik

Okulu'nda fazetecilik dersleri verdi.

CUMHURBAŞKANI SUNAY'IN BASIN MÜŞAVİRLİĞİ'Nİ YAPTI

Koryürek, 5. Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'ın basın Müşavirliği'ni yaptı, Halkla İlişkiler Derneği'nin kurucuları arasında yer aldı. Avrasya Kıtalararası Maratonu Yarış ve Organizasyon Direktörlüğü yapan Koryürek, 7 olimpiyatta gazeteci olarak çalıştı.

Olimpiyatlar konusunda TRT'de programlar yapan Koryürek, bu konuda yayınlanan iki kitabına ilaveten, İstanbul Olimpiyatları Hazırlama ve Düzenleme Kurulu için yeni bir kitap hazırladı. "Lider ve Liderlik" ve "Harf İnkılabı" adlı kitapları yazdı. Eğitim aldığı Amerika Üniversitesi'nde okul takımında yarışan Koryürek, okul takımı menajeri olarak görev aldı, antrenörlük kurslarına katıldı.

ATLETİZM FEDERASYONU ESKİ BAŞKANI

Koryürek'in Türkiye'de çalıştığı bazı atletler Türkiye ve Balkan rekoru kırdı. AIPS kartı sahibi olan Koryürek, Amerikan Atletizm Yazarları Derneği, Uluslararası Olimpiyat Tarihçiler Birliği ve Atletizm İstatistikçileri Birliği üyesi. Çeşitli yıllarda Atletizm Federasyonu'nda, Genel Sekreter, Asbaşkan ve Başkan olarak görev yapan Koryürek; Cumhuriyet, Hürriyet, Yeni Yüzyıl, Radikal ve Sabah gazetelerinde atletizm, olimpiyatlar ve genel konular üzerinde yazılar yazdı ve köşe yazarlığı yaptı.

(AU-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA