Gayrimenkul Zenginini "Polisim" Diyerek 67 Bin Lira Dolandırdı

Gayrimenkul Zenginini "Polisim" Diyerek 67 Bin Lira Dolandırdı

Antalya'da gayrimenkul zengininin "polisim" diyerek 67 bin lirasını alan dolandırıcı, 2 gün sonra 31 bin lira daha dolandırmak isteyince yakayı ele verdi.

Antalya' da kendisini polis olarak tanıtan Ş.T. (35), galrimenkul zengini Ş.S.İ.'yi 67 bin lira dolandırdı. 21 gün sonra 31 bin lira daha dolandırmak isteyen Ş.T., yakalandı.

GAYRİMENKUL ZENGİNİNİN 67 BİN LİRASINI DOLANDIRDI

Olay, geçen hafta içinde Muratpaşa İlçesi Meydankavağı Mahallesi'nde meydana geldi. Kendisini polis olarak tanıtan Ş.T., telefonla aradığı Ş.S.İ'yi, terör örgütü operasyonunda gözaltına alınacağını belirtip korkuttu. Ş.T., bu yöntemle Ş.S.İ.'nin 67 bin lirasını dolandırdı.

21 GÜN SONRA TEKRAR DOLANDIRMAYA ÇALIŞANCA YAKALANDI

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şubesi ekipleri, ihbar üzerine çalışma başlattı. Polis şüpheliyi ararken olaydan 21 gün sonra yeniden harekete geçen Ş.T., Ş.S.İ.'yi arayarak hesabından 31 bin lira çekmesini istedi. Polisle işbirliği yapan Ş.S.İ., içinde gazete kağıtları bulunan zarfı Ş.T.'ye teslim ederken operasyonla yakalandı. Sağlık kontrolü sonrasında ifade alma işlemi tamamlanan Ş.T., adliyeye sevk edildi.