GARO PAYLAN HABERLERİ

Garo Paylan haber, Garo Paylan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Garo Paylan - 20.04.2018
Pervin Buldan: Hdp Hiçbir Zaman Sandığa Gömülmedi
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, partinin milletvekilleri ve yöneticileri ile partisinin il başkanlığının İzmit'te düzenlediği 'Biz'ler kazanacağız' organizasyonuna katıldı.
Garo Paylan - 18.04.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, grup sıralarında sağında oturan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ı göstererek, "Mecliste sağ tarafımda bir Ermeni vekil otururken, Talat Paşa'nın günlüklerine göre de 1 milyondan fazla Ermeni'nin katledildiği bir coğrafyada 'İttihatçı kadrolar gereğini yapmıştır' denilmesini kınıyorum.
Garo Paylan - 17.04.2018
Dha Yurt Bülteni-5
HDP'li Pervin Buldan'ı, partililer İzmir Adnan Menderes Havaalanı'nda karşılayacak. Buldan, önce HDP İzmir İl Başkanlığı binasına gidecek. Pervin Buldan'a, HDP'li milletvekillerinden Serpil Kemalbay Pekgözegü, Ertuğrul Kürkçü, Müslüm Doğan, Hüda Kaya, Garo Paylan, Zeynep Boğa, Aysel Güzel, Kadın Meclis Üyeleri, Parti Meclisi (PM) üyeleri ve çok sayıda partili de eşlik edecek.
Garo Paylan - 11.04.2018
CHP'li Özkoç'tan Özelleştirmelere Tepki
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın, "Ne iktidardan ne de muhalefetten özgürlükçü bir söylem duymadık, bu nedenle de kendimize odaklandık.
Garo Paylan - 11.04.2018
Acil Ekonomik ve Siyasi Tedbirler Alınmalı"
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Ülkemiz, 1994 veya 2001 krizinin şartlarını yaşamaktadır.
Garo Paylan - 10.04.2018
Hdp'li 8 Milletvekilli Hakkında Fezleke
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan fezlekelerde Osman Baydemir, Alican Önlü, Feleknas Uca, Sibel Yiğitalp, Nadir Yıldırım, Dilek Öcalan, Mizgin Irgat ve Garo Paylan'nın, yaptıkları konuşmalarda terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ı övdükleri, terör örgütü propagandası yaptıkları ve güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmalarda öldürülen teröristlerin taziyelerine katıldıkları belirtildi.
Garo Paylan - 29.03.2018
Hdp İstanbul Milletvekili Paylan Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Kendi adayımızla Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gireceğiz ve kendi listelerimizle milletvekilliği seçimlerinde yer alacağız." dedi.
Garo Paylan - 22.03.2018
Kdv Kanun Tasarısı Genel Kurulda
"Vatandaşa bir müjde yok" HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da "AKP Hükümeti, Türkiye'yi demokrasi yolunda yürütmekten vazgeçtiğinden beri yatırım ortamını iyileştirmeye çalışıyor.
Garo Paylan - 20.03.2018
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda
"Düzenleme kayıt dışı istihdamı artırır" Partisinin 67. madde üzerinde verdiği önerge üzerinde söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, düzenlemenin kayıt dışı istihdamı ve güvensiz çalışmayı artıracağını iddia etti.
Garo Paylan - 20.03.2018
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın, "AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu'nun, şeker fabrikalarının özelleştirilmesini doğru bulmadığına ilişkin sözlerini" hatırlatması üzerine Ağbal, şöyle konuştu: "Sayın vekilimizin bütün değerlendirmelerine saygı duyarım, kendi değerlendirmeleridir; o konuyla ilgili bir değerlendirme yapmam yanlış olur, siyasi nezakete ve ahlaka da uymaz.
Garo Paylan - 16.03.2018
Demirtaş ve Önder'in "Terör Örgütü Propagandası" Davası
Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Fatma Kurtulan, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, HDP Meclis Başkanvekili Mithat Sancar, HDP milletvekili Garo Paylan, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'li eski vekil Ali Haydar Konca ile çok sayıda izleyici ve avukat da salonda hazır bulundu.
Garo Paylan - 08.03.2018
Maliye Bakanı Naci Ağbal Moody's Açıklaması
Maliye Bakanı Ağbal, TBMM Genel Kurulu'nda HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın Moody's Türkiye'nin kredi notunu düşürmesine ilişkin sorusuna cevap verdi.
Garo Paylan - 08.03.2018
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda
Partisinin önergesi üzerinde söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Moody's'in Türkiye'nin kredi notu kararını anımsatarak, "Moody's, 'bu yüksek faizle finansman sürdürülemez' diyor.
Garo Paylan - 08.03.2018
TBMM Genel Kurulu
Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı'nın TBMM Genel Kurulundaki görüşmeleri sırasında söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, AK Parti'nin, iktidara geldiğinde işkenceye asla tolerans göstermeyeceğini dile getirdiğini anımsattı.
Garo Paylan - 06.03.2018
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda
"İster bütçeden, ister işsizlik sigortası fonundan karşılansın..." Ağbal, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın, "asgari ücretin, yılbaşındaki tutarın altına düşmemesi için getirilen teşviğin kaynağının işsizlik sigortası fonu olacağına" ilişkin iddiasına da yanıt verdi.
Garo Paylan - 06.03.2018
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "yine bir torba yasa" ile daha karşı karşıya olduklarını, onlarca maddenin bulunduğunu ama Genel Kurulun ise boş kaldığını ifade etti.
Garo Paylan - 05.03.2018
Hdp Grup Başkanvekili Kerestecioğlu Açıklaması
- "Çocuk Hakları Bakanlığı kurulmalıdır" Çocukların cinsel istismarını önlemeye yönelik önerilerini anlatan Kerestecioğlu, şöyle devam etti: "Biz, çocukların hayatından, canından söz ediyoruz. Çocuk Hakları Daimi Komisyonu kurulsun, çocuklar için çalışalım dedik. Yıllardır dinlemediler. Çocuk hakları konusunda komisyonla da yetinilmemeli ve bir Çocuk Hakları Bakanlığı kurulmalıdır. Bunun için hazırladığımız kanun teklifini bugün Meclis'e sunacağız. Çünkü, çocukların eğitim, spor, istismar, şiddet olsun her alanda özel bir özene ihtiyacı var ve onlar başlı başına birer bireyler. Bu nedenle hiçbir yere eklemlenmeden kendi bakanlıklarının olması gerekiyor." Filiz Kerestecioğlu, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde 22 Temmuz 2015'te iki polisin şehit edilmesine ilişkin görülen davanın karar duruşmasında, tutuklu sanıkların da tahliye edilerek, tüm sanıkların beraat ettiğini söyledi. Kerestecioğlu, "Bu cinayet ülkedeki barış umuduna bir komploydu ve bugün yine bu cinayetin, olayın aydınlatılması için İstanbul Milletvekili Garo Paylan bir araştırma önergesi verdi.
Garo Paylan - 21.02.2018
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Yayınların daraltılması söz konusu değil" Maddenin görüşmelerinde söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Periscope"dan yayın yaptığını, bunun üzerine "Paylan TV" yazdığı takdirde tasarıya göre, RTÜK'ten ruhsat alması gerekeceğini söyledi.
Garo Paylan - 17.02.2018
Dha İstanbul Bülteni - 4
TOPLAM 612 ESER SERGİLENİYOR Osmanlı döneminde, 'Mabeyn Kileri' olarak kullanılan mekan, 1.Hazine Sergi salonu olarak düzenlendi.  Salonda, 6 padişah ve haneden üyeleri tarafından kullanılan ve sofra adabı ile ilgili adet ve geleneklerin tanıtıldığı toplam 383 eser sergileniyor.  Salonda 2. Abdülhamid'in porselen ve altın takımları, yabancı misafirlere hazırlanan bir ziyafet masası örneği burada de bulunuyor.  1. Hazine Salonu'nda sergilenen eserler; kahve sunum töreni ile ilgili stil takımı, stil puşidesi, murassa zarf ve fincanlar; çay ikramında kullanılan porselen ve altın çay takımları ile tatlı ikramında bulunan billur ve murassa şerbet kupaları ve aşurelikler.   2. HAZİNE SERGİ  SALONU Sarayın yapıldığı tarihlerde Hünkar Dairesi Kileri (Kilar-ı Hass) olarak bir diğer mekan ise 2. Hazine Sergi salonu olarak düzenlendi.  Son dönem  Osmanlı saraylarında yaşamış padişahların ve hanedan mensuplarının kullandığı şahsi eşyalar, dini merasimlerde kullanılan ve siyasi ilişkileri yansıtan toplam 229 eser burada sergileniyor.  Sergi salonunda, özel günlerde ve gündelik yaşamda kullanılmış kılıçlar, yazı takımları, mühürlerin yanı sıra dini merasimlerde kullanılan gülabdan, buhurdan, zemzem sürahileri yer alıyor.  Hereke Fabrikası'nda dokunmuş Kabe-i Muazzama ve Ravza-i Mutahhara örtülerinin örnekleri de sergide öne çıkan eserler arasında bulunuyor.   ZİYARET GÜN VE SAATLERİ 1. ve 2. Hazine Sergi Salonları, pazartesi ve perşembe hariç 09.00 ila 16.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.  Görüntü Dökümü  ------------------- -TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın sergiyi  açması İsmail Kahraman'ın sergiyi gezmesi   -1. Hazine Sergi Salonu'nda sergilenenler  -Kahve takımları -Kadeh takımları -Altın çay takımları  -Baccarat  veya Bohemia kristalinden yapılmış dekoratif eserler -2. Hazine Sergi Salonu'nda sergilenenler -Kabe-i Muazzama ve Ravza-i Mutahhara örtüleri -Padişahların özel tıraş takımları -Kılıçlar, mühürler,  -Genel ve detaylar ============================= 3- "KOLSUZ AGOP" SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Haber: İhsan YALÇIN - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul DHA Prof. Dr. Agop Kotoğyan, Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'ndeki cenaze töreninin ardından Zeytinburnu'ndaki Balıklı Ermeni Mezarlığı'na defnedildi.  Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cildiye uzmanlarından "Kolsuz Agop" olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan için Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Kotoğyan'ın ailesi, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan ile aralarında meslektaşları, arkadaşları, öğrencilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
Garo Paylan - 17.02.2018
Prof. Dr. Agop Kotoğyan Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cenaze törenine, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kotoğyan'ın yakınları, meslektaşları ve sevenleri katıldı.
Garo Paylan - 17.02.2018
"Kolsuz Agop" Son Yolculuğuna Uğurlandı
İhsan YALÇIN - Harun UYANIK / İstanbul DHA PROF. Dr. Agop Kotoğyan, Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'ndeki cenaze töreninin ardından Zeytinburnu'ndaki Balıklı Ermeni Mezarlığı'na defnedildi. Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cildiye uzmanlarından "Kolsuz Agop" olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan için Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Kotoğyan'ın ailesi, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan ile aralarında meslektaşları, arkadaşları, öğrencilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
Garo Paylan - 17.02.2018
"Kolsuz Agop" Son Yolculuğuna Uğurlandı
İhsan YALÇIN - Harun UYANIK / İstanbul DHA PROF. Dr. Agop Kotoğyan, Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'ndeki cenaze töreninin ardından Zeytinburnu'ndaki Balıklı Ermeni Mezarlığı'na defnedildi.  Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cildiye uzmanlarından "Kolsuz Agop" olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan için Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Kotoğyan'ın ailesi, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan ile aralarında meslektaşları, arkadaşları, öğrencilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
Garo Paylan - 17.02.2018
"Kolsuz Agop" Son Yolculuğuna Uğurlandı
Haber: İhsan YALÇIN - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul DHA Prof. Dr. Agop Kotoğyan, Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'ndeki cenaze töreninin ardından Zeytinburnu'ndaki Balıklı Ermeni Mezarlığı'na defnedildi.  Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli cildiye uzmanlarından "Kolsuz Agop" olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan için Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Kotoğyan'ın ailesi, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ermeni Patrik Genel Vekili Başpiskopos Aram Ateşyan ile aralarında meslektaşları, arkadaşları, öğrencilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
Garo Paylan - 13.02.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan da yine bir torba tasarı ile karşı karşıya olduklarını söyledi.
Garo Paylan - 13.02.2018
Torba Tasarı" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, para sahiplerinin sürekli hareket halinde bulunduğunu belirterek, bu kişilerin ya hukuki güvencenin olduğu ülkeleri ya da hükümetler tarafından kendilerine devlet güvencesi vadedilen ülkeleri tercih ettiğini, Türkiye'nin de bu ikinci grup ülkeler arasında yer aldığını aktardı.
Garo Paylan - 08.02.2018
Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, iktidarın bir kaç yıldır bütün medyayı hizaya çekmeyi büyük oranda başardığını ve geriye sadece internet alanının kaldığını savunarak, "istibdat" iddiasında bulundu.
Garo Paylan - 01.02.2018
Yatırım Ortamınının İyileştirilmesini Öngören Tasarı Komisyonda
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, hükümetin yapısal sorunlara reform çözümleri yerine palyatif tedbirler aldığını savunarak, "Bu tedbirler bizi girdaptan çıkaramaz.
Garo Paylan - 19.01.2018
Hrant Dink Suikastının 11. Yılı
Gazete önündeki törene, Hrant Dink'in ailesi, arkadaşları ve meslektaşlarının yanı sıra HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Selina Doğan, Mahmut Tanal, oyuncu Nur Sürer ve Menderes Samancılar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.
Garo Paylan - 18.01.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan öneriye ilişkin konuşmasında, AK Parti iktidarının cinayet konusunda gerekli duyarlılığı göstermediğini ileri sürdü.
Garo Paylan - 16.01.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, işsizlik rakamının yine çift hanede olduğunu, genç işsizlik oranının yüzde 19,3 olarak tespit edildiğini belirtti.
Garo Paylan - 12.01.2018
Demirtaş'ın "Cumhurbaşkanına Hakaret" Davası
Duruşmaya, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, HDP Milletvekilleri Hüda Kaya, Garo Paylan, Ertuğrul Kürkcü, Celal Doğan, Ahmet Yıldırım ve Pervin Buldan, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Hilmi Yarayıcı ile bazı konsolosluklardan temsilciler de izleyici olarak katıldı.
Garo Paylan - 11.01.2018
Hdp'li Paylan'ın İddiaları
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Türkiye merkezli bir yapının, Avrupa'daki Türk vatandaşlarına yönelik suikastlar düzenleyeceği" yönündeki iddiasının somut bilgi ya da belgeye dayanmadığını belirtti.
Garo Paylan - 11.01.2018
Dha Ankara- Hdp Milletvekili Garo Paylan'ın 'Suikast' Açıklamaları Nedeniyle İfadesine Başvuruldu
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın, yurt dışında yaşayan akademisyen, gazeteci, siyasetçi, kanaat önderine yönelik suikast girişiminde bulunulacağına dair istihbarat aldıkları yönündeki açıklamaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesine başvuruldu.
Garo Paylan - 11.01.2018
Hdp Milletvekili Garo Paylan'ın 'Suikast' Açıklamaları Nedeniyle İfadesine Başvuruldu
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın, yurt dışında yaşayan akademisyen, gazeteci, siyasetçi, kanaat önderine yönelik suikast girişiminde bulunulacağına dair istihbarat aldıkları yönündeki açıklamaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesine başvuruldu.
Garo Paylan - 11.01.2018
Hdp'li Paylan İfade Verdi
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Türkiye merkezli bir yapının, Avrupa'daki Türk vatandaşlarına yönelik suikastlar düzenleyeceği" yönündeki iddiasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
Garo Paylan - 25.12.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Bir minibüsün içinde çekildiği anlaşılan ve kısa süre önce paylaşılan görüntüde, sürücü bacaklarını camdan çıkarırken elindeki sopayla da gaz pedalına basıyor. Diğer eliyle direksiyonu tutan sürücü yanındaki kişiye "köprüyü de çek" diyerek sesleniyor. Müziğin son ses açık olduğu araç, köprüde avrupa yakasına hızla ilerleyerek yoluna devam ediyor.  Görüntü Dökümü: ------- -Köprü üzerinde çekilen ve sosyal medyada paylaşılan video 25.12.2017 - 11.08 - Haber Kodu : 171225013 ===================================== 2- CUMHURİYET GAZETESİ DAVASI: MAHKEME BAŞKANIYLA AHMET ŞIK'IN "SİYASİ SAVUNMA" TARTIŞMASI Haber: Ümit TÜRK - İstanbul / DHA  Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar, muhabir ve yöneticilerinin yargılandığı davada, mahkeme başkanı, Ahmet Şık'ın 'siyasi savunma yaptığı' gerekçesiyle sözünü kesti. Şık, "Davanın kendisi siyasi" diyerek sözünün kesilmesine tepki gösterince duruşmaya ara verildi.  Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabiri Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper ile 'Jeansbiri' hesabının sahibi olduğu iddia edilen Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutuklu olduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşmasına devam edildi.  İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Cumhuriyet Gazetesi'nin eski yayın danışmanı Doğan Satmış tanık olarak dinlendi. Verdiği bir röportajdaki ifadelerinin çarpıtıldığını belirten Satmış, "Bu arkadaşlarımızın hepsi FETÖ ile mücadele veren kişilerdir. Yaptıkları haberciliğin de gazetecilik faaliyeti çerçevesinde yaptıklarına inanıyorum" dedi.  AHMET ŞIK'IN SAVUNMASI, 'SİYASİ' GEREKÇEYLE KESİLDİ Daha sonra söz alan sanıklardan Ahmet Şık savunma yapmak istediğini söyledi. Savunmasına başlayan Şık, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in ülke nüfusunun yüzde 8'nin şüpheli durumda olduğuna ilişkin bir açıklama yaptığını belirterek, "Çocuk ve engellileri çıkardığınız da bu rakam aslında ülke nüfusunun yüzde 15'inin devlet nezdinde şüpheli görüldüğü anlamına gelir" ifadesinde bulundu. Savunmasının devamında "Karşımıza çıkan tablo şöyle; Çoğulculuğa değil çoğunlukçuluğa sırtını dayayarak memleketin kendinden olmayanlarına değişik biçimlerde ve düzeyde terörist muamelesi yapan bir iktidar var. Terörist muamelesini akıl almaz suçlamalara dönüştüren iktidar güdümünde bir yargı var" ifadesini kullanan Şık, mahkeme başkanı Abdurrahman Orkun Dağ tarafından siyasi savunma yaptığı gerekçesiyle uyarıldı. Başkan, "Bu şekilde devam edeceksen sözünü keseceğim" dedi. Şık, "Davanın kendisi siyasi" diyerek savunmasında eleştirilerine kaldığı yerden devam edince, başkan duruşmaya ara verdi. Şık da, "Umarım siz de bu şekilde yargılanırsınız" diyerek mahkeme başkanına tepki gösterdi. İzleyicilerin de tepki göstermesi üzerine mahkeme salonu boşaltıldı.   =============================== 3- CUMHURİYET GAZETESİ DAVASI ÖNCESİ ADLİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, "  Suç teşkil eden bir eyleme rağmen herhangi bir kişinin hukuken sorumlu tutulamayacağına ilişkin cezasızlık düzenlemesi hukuken genel mantığa ve felsefesine aykırıdır" Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, " OHAL artık uygulanan rejim haline gelmiştir. Anayasa Mahkemesi sadece adı olan bir mahkemedir. Üzülerek söylüyorum. Bu son iki KHK, hukuk devletinin tabutuna çakılan son çividir"  Haber-Kamera: Ümit TÜRK / İstanbul DHA Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar, muhabir ve yöneticilerinin yargılandığı dava öncesi, İstanbul ve Ankara Barosu Başkanları adliye önünde basın açıklaması yaptı.  Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabiri Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper ile 'Jeansbiri' hesabının sahibi olduğu iddia edilen Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutuklu olduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşmasına, bugün İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Duruşma öncesi, yargılanan Cumhuriyet çalışanlarına destek vermek için yapılan basın açıklamasına; CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Garo Paylan ile gazeteciler, avukatlar ve meslek örgütü temsilcileri katıldı.
Garo Paylan - 25.12.2017
Dha İstanbul - (Yeniden) Cumhuriyet Gazetesi Davası Öncesi Adliye Önünde Açıklama
İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, "  Suç teşkil eden bir eyleme rağmen herhangi bir kişinin hukuken sorumlu tutulamayacağına ilişkin cezasızlık düzenlemesi hukuken genel mantığa ve felsefesine aykırıdır" Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, " OHAL artık uygulanan rejim haline gelmiştir. Anayasa Mahkemesi sadece adı olan bir mahkemedir. Üzülerek söylüyorum. Bu son iki KHK, hukuk devletinin tabutuna çakılan son çividir"  Haber-Kamera: Ümit TÜRK / İstanbul DHA Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar, muhabir ve yöneticilerinin yargılandığı dava öncesi, İstanbul ve Ankara Barosu Başkanları adliye önünde basın açıklaması yaptı.  Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabiri Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper ile 'Jeansbiri' hesabının sahibi olduğu iddia edilen Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutuklu olduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşmasına, bugün İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Duruşma öncesi, yargılanan Cumhuriyet çalışanlarına destek vermek için yapılan basın açıklamasına; CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Garo Paylan ile gazeteciler, avukatlar ve meslek örgütü temsilcileri katıldı.
Garo Paylan - 25.12.2017
Cumhuriyet Gazetesi Davasında 5. Duruşma
Haber: Ümit TÜRK - Kamera: İdris TİFTİKCİ / İstanbul DHA Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar, muhabir ve yöneticilerinin yargılandığı dava öncesi, İstanbul ve Ankara Barosu Başkanları adliye önünde basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabiri Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper ile 'Jeansbiri' hesabının sahibi olduğu iddia edilen Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutuklu olduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşmasına, bugün İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Duruşma öncesi, yargılanan Cumhuriyet çalışanlarına destek vermek için yapılan basın açıklamasına; CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Garo Paylan ile gazeteciler, avukatlar ve meslek örgütü temsilcileri katıldı.
Garo Paylan - 25.12.2017
Cumhuriyet Gazetesi Davasında 5. Duruşma...
Haber: Ümit TÜRK - Kamera: İdris TİFTİKCİ / İstanbul DHA Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar, muhabir ve yöneticilerinin yargılandığı dava öncesi, İstanbul ve Ankara Barosu Başkanları adliye önünde basın açıklaması yaptı.  Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, muhabiri Ahmet Şık ve muhasebe çalışanı Emre İper ile 'Jeansbiri' hesabının sahibi olduğu iddia edilen Ahmet Kemal Aydoğdu'nun tutuklu olduğu 19 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşmasına, bugün İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Duruşma öncesi, yargılanan Cumhuriyet çalışanlarına destek vermek için yapılan basın açıklamasına; CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Garo Paylan ile gazeteciler, avukatlar ve meslek örgütü temsilcileri katıldı.
Garo Paylan - 23.12.2017
Avrupa'da Suikast İddialarına Soruşturma
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın Avrupa'daki Türk vatandaşlarına suikast düzenleyeceği iddiaları hakkında soruşturma açtı.
Garo Paylan - 22.12.2017
Hdp'li Garo Paylan'ın İddialarına İlişkin Soruşturma Başlatıldı
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın Avrupa'daki Türk kökenli vatandaşlara yönelik suikast iddialarına ilişkin soruşturma başlattı.
Garo Paylan - 22.12.2017
Dha Ankara- Hdp'li Garo Paylan'ın İddialarına İlişkin Soruşturma Başlatıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın Avrupa'daki Türk kökenli vatandaşlara yönelik suikast iddialarına ilişkin soruşturma başlattı.
Garo Paylan - 22.12.2017
Hdp'li Garo Paylan'ın Suikast İddialarına Soruşturma
Paylan'ın, "Türkiye merkezli bir yapının, Avrupa'daki Türk vatandaşlarına yönelik suikastlar düzenleyeceği" ihbarı aldığı yönündeki sözleri üzerine soruşturma başlatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Garo Paylan Haberleri | Garo Paylan Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Garo Paylan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Garo Paylan kimdir, hayatı ve biyografisi. Demirtaş ve Önder'in Terör Örgütü Propagandası Davası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 01:16:36. #1.15#
title