GARO PAYLAN HABERLERİ

Garo Paylan haber, Garo Paylan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Garo Paylan - 4.12.2018
Ekonomi Alanında Düzenlemeler İçeren Teklif Komisyonda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da bakanlıkların teklifi hazırlayan milletvekillerine bilgilendirme yaptığını ancak tüm milletvekilelerine bilgi verilmesi gerektiğini savundu.
Garo Paylan - 21.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Sağlıklı nesillerin yetişebilmesi için sağlıklı çevreye ihtiyacın olduğunu vurgulayan Aydemir, şöyle konuştu: "Gezi olayları nasıl çıktı? Ne istedikleri sorulduğunda '3. köprü yapılmasın', 'İstanbul Havalimanı yapılmasın' dediler. Bu hizmetlerin yapılmasına kimler karşı çıktı? Türkiye'nin rakipleri. Yapmayın arkadaşlar. Cumhurbaşkanımızın çevreciliğini kimse tartışamaz. AK Parti'yi karalayamazsınız. Türkiye'de ağaç diken de biziz, havalimanlarını yapan da biziz, yolları yapan da biziz. Biz TOKİ ile gurur duyuyoruz. Milletimiz her şeyi görüyor." HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise Türkiye'de 300 bin müteahhit bulunduğunu, bu müteahhitlerin 250 bininin işi bilmediğini ileri sürdü.
Garo Paylan - 20.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın, "Hakimler bakanlıktan telefon gelsin de karar verelim diye bekliyor.
Garo Paylan - 12.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın konuşmasında bilim, kadın, doğa ve emeğe yer vermediğini öne sürerek, son birkaç yıl içinde Türkiye'de beyin göçünün hızlandığını, 245 bin kişinin ülkeden ayrıldığını ve böyle bir ortamda bilim ve sanayinin gelişmesinin mümkün olmayacağını iddia etti.
Garo Paylan - 9.11.2018
2019 Yılı Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, zor bir dönemin yaşandığını, vatandaşların yoksullaştığını ve alım gücünün düştüğünü belirterek, "Uzun yıllar, cari açığa dayalı bir büyüme modeli ortaya konuldu.
Garo Paylan - 8.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Mecliste görev yapan garsonlar arasında farklı statüde çalışanların bulunduğunu, taşerondan geçen 4D'lilerin şartlarından son derece şikayetçi olduğunu, haftada 60-65 saat çalıştıklarını kaydetti.
Garo Paylan - 8.11.2018
Yüzde 26'lık Zam Bile İşçiden Esirgenecek"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Şu anda enflasyon yüzde 26. AKP'nin yüzde 26'lık zammı bile işçilerimizden esirgeyeceğini düşünüyorum.
Garo Paylan - 6.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Türkiye'nin o döneminin oldukça kötü olduğunu anlatan Kuşoğlu, şöyle konuştu: "Yapılan faaliyetler hoşumuza gidiyor fakat bakanlığınızın Sayıştay raporlarına göre hukuki mevzuata çok dikkat etmediğini görüyorum. Hem bakanlık hem bağlı kuruluşların sıkıntıları var. Bu sene de Sayıştay raporları bunu böyle gösteriyor. Özellikle Spor Toto'nun yanlış bir yapılanma içerisinde olduğunu söylüyor Sayıştay. Yapılan harcamaların mevzuata uymadığı ve keyfi yapıldığı raporda yer alıyor. Hiçbir kritere bağlı kalmadan harcama yapılmış. Mevcut yönetmeliğin, kurumun idari yapısıyla uyumlu olmadığı rapora yansımış. Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 20 bulgu var. Burada da benzer eleştirileri yapmak mümkün. Spor Genel Müdürlüğü için de önemli 10 bulgu var. Sizin muhakkak bir ekiple bu raporları değerlendirmeniz lazım." "Gençliği hiç düşünmemişsiniz" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, bakanlığın sunumunda yeni bir başlangıç emaresi görmediğini, faaliyetlerin "icraatın içinden programı" gibi aktarıldığını söyledi.
Garo Paylan - 5.11.2018
2019 Yılı Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunda
"İstanbul'u kıskanmak" AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın doğa ve insan kaynaklı olarak "İstanbul'a havalimanı yapılmamalıydı" gürüşünü savunduğunu söyledi.
Garo Paylan - 5.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının sunumunda insan, emek ve doğaya gereken önemin verilmediğini, sunuma vahşi kapitalizmin yansıdığını" öne sürdü.
Garo Paylan - 1.11.2018
2019 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, güvenlik-özgürlük dengesinde bütün dünyada kantarın topuzunun güvenliğe doğru kaydığını belirterek, "antimilitarizm ve savaş karşıtlığının zorlaştığı günlerden geçtiklerini" savundu.
Garo Paylan - 1.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
"Parlamento etkin şekilde işlemiyor" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın, sunumunda "kuvvetler ayrılığı", "güçlü Meclis" gibi ifadeleri kullandığını ancak parlamentonun etkin şekilde işlemediğini savundu.
Garo Paylan - 31.10.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın, "Külliye ne demek?" sorusu üzerine Şentop, "Külliye, belli bir amaca tahsis edilmiş birden fazla yapılardan oluşan bir yapı topluluğudur.
Garo Paylan - 20.10.2018
Ara Güler, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Kilisedeki törene CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, AK Parti Milletvekili Hasan Turan, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri, Beyoğlu Belediye Ahmet Misbah Demircan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, iş, spor, sanat dünyasından kişiler ile Güler'in çok sayıda seveni katıldı.
Garo Paylan - 20.10.2018
Güncelleme- Ara Güler, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Galatasaray Meydanı'ndaki törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Milletvekili Hasan Turan, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri, Beyoğlu Belediye Ahmet Misbah Demircan ile Türkiye Ermenileri Patrikliği Patrik Vekili Aram Ateşyan ve Güler'in çok sayıda seveni katıldı.
Garo Paylan - 10.10.2018
Kalkınma Bankasını Yeniden Yapılandıran Teklif TBMM Genel Kurulunda
HDP Grubu adına söz alan Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Kalkınma Bankasının bölgesel kalkınmaya yönelik olarak yapılandırılması gerektiğini ancak teklifte tanımlanan bankanın buna yönelik olmadığını ileri sürdü.
Garo Paylan - 6.10.2018
Taksim'de İzinsiz Gösteri
İHD önündeki açıklamaya HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ve CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da katıldı.
Garo Paylan - 25.9.2018
Ferhat Tunç'a "Örgüt Propagandası Yapmak" Suçundan Ceza
İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dördüncü duruşmaya tutuksuz sanık Ferhat Tunç ve avukatı Ercan Kanar katıldı. Duruşmayı HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Garo Paylan da izledi.
Garo Paylan - 19.9.2018
Berkin Elvan Davasında Sanığın Tutuklanması Talebine Ret
Haber- Kamera: Özden ATİK -  Erhan TEKTEN - Şengüler YEŞİL -  İstanbul, DHA Gezi Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanı'nda çıkan olaylarda 16 Haziran 2013'te kafasına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin davada, sanık polis F.D.'nin tutuklanması talebi bir kez daha reddedildi. Yeniden bilirkişi raporu aldırılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı 28 Kasım'a bıraktı.  İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 8'inci celsesi görülen duruşmaya, Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan, babası Sami Elvan ile avukatları katıldı. Van'da görevli sanık polis F.D. ise duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmaya, CHP'li milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'li milletvekilleri Hüda Kaya, Garo Paylan ve Meral Danış Beştaş ile Taksim Dayanışması'ndan Mücella Yapıcı ile çok sayıda kişi de takip etti.
Garo Paylan - 10.9.2018
AK Parti Myk Toplantısı
Çelik, Kılıçdaroğlu'ndan bu konuda beklentileri olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Kendisi bunu da ispat edemezse, bir kere daha verdiği cümlenin altında kalırsa delillendiremezse, kendisinin hangi sıfatla tanımlanması gerektiğine artık kendisi karar versin. Biz başkalarına yönelik kullandığı bütün sıfatları aynaya bakarak söylediğini düşünüyoruz. Ama bu son konuşma bardağı taşırmıştır. Son derece gayri ahlaki bir konuşma yapıyor. Tamamen kendi duruşunu, modern siyasi hayattaki üslupsuzluğunu örtbas etmek üzerine bir tavır içerisine giriyor." HDP milletvekili Garo Paylan'ın "Topyekün FETÖ'ye terörist muamelesi yapmayı doğru bulmuyorum.
Garo Paylan - 25.7.2018
Bedelli Düzenlemesinin de Olduğu "Torba Teklif" Genel Kurulda
"Vicdani ret hakkını tanımalıyız" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, AK Parti'nin, eski dönemde, "Yeni dönemde yasaları TBMM yapacak, kuvvetler ayrılığı olacak" dediğini belirterek, "Yasaları bizler yapacaktık ama dakika bir gol bir, Meclisin kalesine gol atıldı.
Garo Paylan - 23.7.2018
Bedelli Düzenlemesinin de Bulunduğu "Torba Teklif" Komisyonda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Yasaları artık Meclis yapacak" deniliyorsa, bunları hazırlamak için kadrolara ihtiyaç bulunduğunu söyledi.
Garo Paylan - 4.7.2018
Hdp'nin Diyarbakır Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
DİYARBAKIR'dan 24 Haziran'da yapılan genel seçimde HDP milletvekili seçilen Adnan Selçuk Mızraklı, Saliha Aydemir, İmam Taşçıer, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ ve Musa Farisoğulları mazbatalarını aldı.
Garo Paylan - 13.6.2018
Hdp Eş Genel Başkanı Temelli, Tüsiad'ı Ziyaret Etti
Temelli, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ile Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ni (TÜSİAD) ziyaret etti.
Garo Paylan - 31.5.2018
Hdp'nin Ekonomi Bildirgesi
Sezai Temelli, Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan ve İstanbul milletvekili adayı Erol Katırcıoğlu'nun katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, HDP'nin 24 Haziran seçimi için hazırlanan ekonomi bildirgesini açıkladı.
Garo Paylan - 24.5.2018
Hdp, Diyarbakır Adaylarını Tanıttı
Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi alındığı HDP Diyarbakır İl Başkanlığı toplanan kalabalık, halaylarla ve sloganlarla milletvekili adaylarını desteklerini sunarken, HDP'nin seçim otobüsünden tutuklu bulanan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşmaları kalabalığa dinletildi. HDP İl Eş Başkanı Şerif Camcı, daha sonra adayları olan Adnan Selçuk Mızraklı, Salihe Aydemir, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farizoğulları, Abdurrahim Durmuş, Mehmet Temizyüz ve Ferda Fahrioğlu Akın'ı partililere tanıttı.
Garo Paylan - 21.5.2018
Hdp'de Milletvekillerinden 25'i Liste Dışı Kaldı
Alevi, Ermeni, Süryani adaylar Ermeni kimliğiyle bilinen Garo Paylan İstanbul yerine Diyarbakır'dan aday gösterilirken, Alevi kurum ve derneklerinde yöneticilik yapan birçok isim de listeye eklendi.
Garo Paylan - 16.5.2018
Torba Teklif" TBMM Genel Kurulunda
"Kurumsal çöküşün sonuçlarını görüyoruz" HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, 26 Dönem milletvekilleri olarak, Türkiye'ye huzur veya refah getiremediklerini vurgulayarak, "Meclisi tarumar ettik.
Garo Paylan - 16.5.2018
Dolar Kurundaki Artış
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Alacağınız hiçbir faiz tedbiri doları düşürmez. Düşürecek şey, ülkenin hukuk devleti olduğunu, demokrasinin işlediğini göstermektir.
Garo Paylan - 14.5.2018
Torba Teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda
'Orada milyarlarca lira para harcanmış' deniliyor. Eğer öyle ise bunun da hesabının sorulması gerekir. 'Yapılmış olmuş....' İşte bu olmaz, bunu kabul edemeyiz. AOÇ arazisinin bu şekilde çiğnenmesine asla izin verilmemelidir. Bu bir suçtur, bu suçu yasal hale getirmek de suçtur. 'Oldu bir kere, yapanın yanına kar kaldı" demek yanlış olur. Eğer yapılırsa, Anayasa Mahkemesinde bu olayı sonuna kadar götürmek zorundayız." HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, ekonominin kötü olduğunu iddia ederek, ekonomiye ilişkin eleştirilerini anlattı.
Garo Paylan - 14.5.2018
Torba Teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ise yasa teklifinin genel gerekçesinde 24 Haziran'daki seçime atıfta bulunulmasını eleştirerek, bunun kabul edilemez bir şey olduğunu belirtti.
Garo Paylan - 9.5.2018
Borçlara Yapılandırma, Emekliye İkramiye" Tasarısı Genel Kurulda
-"Ekonomik krizle geldiniz, ekonomik krizle gidiyorsunuz" HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ise AK Parti iktidarının siyasi hatalarının sonucu olarak ortaya çıkan ekonomik sorunlara geçici çözümler bulmaya çalıştığını, toplumu bunlarla oyaladığını savundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Garo Paylan Haberleri | Garo Paylan Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Garo Paylan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Garo Paylan kimdir, hayatı ve biyografisi. Hdp Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:24:04. #1.14#
title