GARO PAYLAN HABERLERİ

Garo Paylan haber, Garo Paylan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Garo Paylan

Garo Paylan

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 3.10.1972 - ...

Garo Paylan Kimdir ?

Garo Paylan ( d. 3 Ekim 1972, İstanbul), Türkiye Ermenisi eğitimci ve siyasetçi. Garo Paylan, aslen Malatyalı olan Ermeni bir ailenin üç çocuğundan ortancası olarak 3 Ekim 1972'de İstanbul'da doğdu. Kuşaklardır ayakkabıcı olan ailesi, 1969'da Malatya'dan İstanbul'a göç etmiş ve kendisine dedesi Yemenici Garabet'in adının kısa hâli olan Garo adını vermişti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Garo Paylan - 6.10.2020
HDP Eş Genel Başkanı Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın, günlerdir hedef gösterildiğini vurgulayan Pervin Buldan, "Ermenileri hedef haline getiren bu nefret iklimi ne yazık ki tehlikeli bir noktaya doğru gidiyor.
Garo Paylan - 2.9.2020
HDP'li Paylan: "Akdeniz'deki doğal gaz, adaletli bir anlaşmayla paylaşılmalı"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Akdeniz'deki doğal gazın adaletli bir anlaşmayla paylaşılması gerektiğini, bunun herkesin yararına olacağını söyledi.
Garo Paylan - 22.7.2020
İstihdama ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Meclis bir irade koyamıyor" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Türkiye'de ekonominin "hasta" olduğunu ileri sürerek, "Bir doktor bir reçeteyi bir kere verir işe yaramazsa doktoru değiştirirsiniz.
Garo Paylan - 22.7.2020
HDP'li Paylan: "Almanya'daki demokrasi standartlarını getirin teklife 'Evet' vereceğim"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, sosyal medyaya ilişkin kanun teklifini eleştirerek, "Almanya standartlarını illa istiyorlarsa Almanya'daki gibi nefret söylemleri yasasını çıkarın, Almanya'daki demokrasi standartlarını buraya getirin o zaman ben de bu yasa teklifine 'Evet' vereceğim." dedi.
Garo Paylan - 21.7.2020
TÜSİAD heyetinden HDP'ye ziyaret
Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının sorumlulukları konusunda görüş alışverişinde bulunulan görüşmede, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan da yer aldı.
Garo Paylan - 16.7.2020
Son dakika haberi... İstihdama ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan daha önce de olan ekonomik krizin koronavirüs salgınıyla daha derinleştiğini öne sürerek, "Meclis milletin çıkarlarına göre değil, sarayın fermanlarına göre imzalar atarak teklifler getiriyor.
Garo Paylan - 10.7.2020
Son dakika! HDP'li Paylan: "İşverenler ekonomik iklime güvenmiyor ve yeni işçi almak istemiyor"
Gelen son dakika haberlerine göre HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, işverenlerin ekonomik iklime güvenmediğini ve yeni işçi almak istemediğini söyledi.
Garo Paylan - 18.6.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda
"Her bankada işçi kıyımı olacak" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, parti grubu adına konuşmasında, kanun teklifiyle dijital işlem sayısının artırılmasının birçok banka personelinin işten çıkarılmasına neden olacağını iddia etti.
Garo Paylan - 17.6.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, kamu bankalarının yönetimlerinde görev alan AK Parti'li siyasilerin fotoğraflarını göstererek "Liyakat diye bir kavram var.
Garo Paylan - 10.6.2020
Son dakika haberi | TBMM Genel Kurulu
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, ülkenin pandemi öncesinde ekonomik kriz içerisinde olduğunu ve 8 milyon işsiz bulunduğunu, salgın nedeniyle bu sayının 15 milyona yükseldiğini iddia etti.
Garo Paylan - 10.6.2020
"Torba teklif" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Komisyonun gündeme geçmesinin ardından CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ile HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan usule ilişkin söz alarak kanun teklifinin "torba teklif" şeklinde hazırlanmasını eleştirdi.
Garo Paylan - 15.4.2020
Koronavirüs salgınına karşı ekonomik önlemler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan da koronavirüsle mücadelenin milli bir mesele olduğunu anlattı.
Garo Paylan - 15.4.2020
Koronavirüs salgınına ilişkin ekonomik önlem paketi, Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Yetersiz düzenlemeler içeriyor" HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, parlamentoların, bu tip olağanüstü dönemlerde, tedbirleri iktidar-muhalefet ayrımı yapmadan birlikte aldığını ancak TBMM'nin böyle bir adım atmadığını öne sürdü.
Garo Paylan - 14.4.2020
HDP'li Paylan: "Salgın süresince işçiler, ücretli izne çıkarılmalıdır"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, işçilerin, koronavirüs salgını süresince ücretsiz değil, ücretli izne çıkarılması gerektiğini söyledi.
Garo Paylan - 10.4.2020
İnfaz düzenlemesi teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, AK Parti hükümetinin infazda ayrımcılığa gittiğini, koronavirüsün ayrımcılık yapmadığını ama hükümetin ayrımcılık yaptığını ileri sürdü.
Garo Paylan - 10.4.2020
HDP'li Paylan, koronavirüs önlemlerini eleştirdi Açıklaması
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Temel ihtiyaçlar noktasında sağlıklı beslenmeyen bir toplum, sağlıklı olamaz." dedi.
Garo Paylan - 24.3.2020
HDP'li Paylan: "Vatandaşlarımız ekonomik açıdan kaygı yaşıyor"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Bütün vatandaşlarımız şu anda ekonomik açıdan, işiyle, aşıyla, ekmeğiyle ilgili büyük bir kaygı yaşıyor ve onlara önerilen kolonya." dedi.
Garo Paylan - 19.3.2020
HDP'li Paylan: "Bütün bütçe kaynakları sağlık için seferber edilmeli"
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, bütçe kaynaklarının, sağlık için seferber edilmesi, yoğun bakım ünitelerinin hazır hale getirilmesi ve özel hastanelerin kamu denetimine alınması gerektiğini belirtti.
Garo Paylan - 11.3.2020
HDP'li Paylan, koronavirüse karşı okulların tatil edilmesini istedi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmaması için anaokullarından üniversitelere kadar bütün okulların en az 15 gün süreyle tatil edilmesi çağrısında bulundu.
Garo Paylan - 5.3.2020
HDP'nin MYK'de görev dağılımı yapıldı
Halkların Demokrasi Partisi (HDP) sözcülüğüne, Mardin Milletvekili Ebru Günay getirildi.
Garo Paylan - 2.3.2020
HDP'nin yeni MYK üyeleri belirlendi
MYK'nın şu isimlerden oluştuğu kaydedildi: "Alican Önlü, Alp Altınörs, Ayşe Acar Başaran, Celalettin Can, Cengiz Çiçek, Ebru Günay, Feleknas Uca, İlknur Birol, Garo Paylan, Hüseyin Taka, Mahfuz Güleryüz, Ferhat Encü, Musa Piroğlu, Naci Sönmez, Sultan Özcan, Ömer Önen, Özlem Gündüz, Salim Kaplan, Samet Mengüç, Serhat Aktumur, Sevim Akdağ, Sevtap Akdağ Karahalı, Veli Saçılık, Şaziye Köse, Tayip Temel, Tülay Hatimoğulları Oruç, Tuncer Bakırhan, Ümit Dede ve Emin Orhan.
Garo Paylan - 26.2.2020
HDP'li Garo Paylan'dan Azerbaycan ve Ermenistan'ı barıştırma teklifi
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Azerbaycan ve Ermenistan halklarını barıştıralım. 28 yıldır kapalı Ermenistan sınırını açalım, Ermenistan halkıyla kucaklaşalım ve hep beraber Türkiye, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki barışı sağlayalım." dedi.
Garo Paylan - 26.2.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu belirterek, 1999 yılında meydana gelen depremin ardından bazı tedbirlerin öngörüldüğünü ancak üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen binaların güvencesiz olduğunu ifade etti.
Garo Paylan - 25.2.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, düğün ve kutlamalarda ateşli silahlar nedeniyle birçok insanın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, buna yönelik önlemlerin hayata geçirilmesini istedi.
Garo Paylan - 24.2.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, sigara reklamları gibi tüm bahis ve kumar reklamlarının da tümüyle yasaklanması gerektiğini belirterek, "İddia bayilerinin önünde 12-13 yaşında çocuklar sıraya giriyor.
Garo Paylan - 24.2.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, bürokratların sadece AK Parti'li milletvekilleriyle görüştüğünü iddia ederek, "Bize de haber verin nerede buluştuğunuzu.
Garo Paylan - 19.2.2020
HDP Diyarbakır Milletvekili Paylan Açıklaması
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Türkiye'nin normalleşmesini istemeyen dinamikler Osman Kavala'yı gözaltına aldırdılar.
Garo Paylan - 18.2.2020
GEZİ DAVASINDA KARAR CIKTI: 9 SANIK BERAAT ETTİ (3)
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 7 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan ve Ahmet Şık da duruşmayı takip etti.
Garo Paylan - 18.2.2020
Gezi Davası'nda karar çıktı: 9 sanık beraat etti (3)
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 7 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan ve Ahmet Şık da duruşmayı takip etti.
Garo Paylan - 18.2.2020
İSTANBUL BÜLTENİ-2
=====================  2- GEZİ PARKI DAVASI'NIN 7. DURUŞMASI BAŞLADI Halil YILMAZ-Buğra BENLİOĞLU/ İSTANBUL, - GEZİ Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın 7. duruşması görülmeye başladı.  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 7 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İlçe Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan ve Ahmet Şık da duruşmayı takip ediyor.
Garo Paylan - 18.2.2020
GEZİ PARKI DAVASI'NIN 7. DURUŞMASI BAŞLADI
GEZİ Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın 7. duruşması görülmeye başladı.  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 7 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İlçe Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan ve Ahmet Şık da duruşmayı takip ediyor.
Garo Paylan - 18.2.2020
Gezi Parkı davası'nın 7. duruşması başladı
GEZİ Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın 7. duruşması görülmeye başladı.  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 7 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İlçe Başkanı Canan Kaftancıoğlu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan ve Ahmet Şık da duruşmayı takip ediyor.
Garo Paylan - 11.2.2020
Finansal piyasalara ilişkin yenilikler içeren teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, işsiz bir vatandaşın Hatay Valiliği önünde kendisini yaktığını anımsatarak, Meclis'in, vatandaşın ekonomik sorunlarına ilişkin tedbir alması gerekirken finansal kesimin sorunlarına çözüm üretmeye çalıştığını söyledi.
Garo Paylan - 11.2.2020
Finansal piyasalara ilişkin yenilikler içeren teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Meclis'te deprem konusunda alınacak tedbirleri önceleyen yasal düzenlemeler yerine hükümetin öncelik olarak gördüğü yasa tekliflerinin gündeme getirildiğini ileri sürerek, "Yasa yapma şekli, aynı tas aynı hamam.
Garo Paylan - 30.1.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise Suriyelilere karşı olan birçok insanın da göçmen bir aileden geldiğini, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın da göçmen bir aileden geldiğini söyledi.
Garo Paylan - 28.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
Görüntü dökümü: --------------------- -Cenazeden görüntü -Cenazeye gelenlerden görüntü -Eski bakan Taner yıldız ile röp -Cenaze namazının kılınması -Dua ve helallik alınması -Genel ve detay görüntüle =====================   5-OSMAN KAVALA'NIN TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ  Haber: Halil YILMAZ / İSTANBUL, Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın altıncı duruşması görüldü. Duruşmada sanık avukatları reddi hakim talebinde bulundu. Heyet talebi reddedince sanık avukatları duruşma salonundan ayrıldı ve sanıklar avukatları olmadığı gerekçesiyle savunma yapmadı. Ara kararını açıklayan mahkeme, Kavala hakkında verilen AİHM kararının henüz kesinleşmemiş olması nedeniyle tahliye talebini reddetti. Heyet, savcının esas hakkındaki mütalaasını açıklaması için duruşmayı erteledi.  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 8 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan da duruşmayı izleyici olarak takip etti.
Garo Paylan - 28.1.2020
Osman Kavala'nın tahliye talebi reddedildi
GEZİ Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın altıncı duruşması görüldü. Duruşmada sanık avukatları reddi hakim talebinde bulundu. Heyet talebi reddedince sanık avukatları duruşma salonundan ayrıldı ve sanıklar avukatları olmadığı gerekçesiyle savunma yapmadı. Ara kararını açıklayan mahkeme, Kavala hakkında verilen AİHM kararının henüz kesinleşmemiş olması nedeniyle tahliye talebini reddetti. Heyet, savcının esas hakkındaki mütalaasını açıklaması için duruşmayı erteledi.  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 8 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan da duruşmayı izleyici olarak takip etti.
Garo Paylan - 28.1.2020
OSMAN KAVALA'NIN TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan yargılandığı davanın altıncı duruşması görüldü. Duruşmada sanık avukatları reddi hakim talebinde bulundu. Heyet talebi reddedince sanık avukatları duruşma salonundan ayrıldı ve sanıklar avukatları olmadığı gerekçesiyle savunma yapmadı. Ara kararını açıklayan mahkeme, Kavala hakkında verilen AİHM kararının henüz kesinleşmemiş olması nedeniyle tahliye talebini reddetti. Heyet, savcının esas hakkındaki mütalaasını açıklaması için duruşmayı erteledi.  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları karşısındaki duruşma salonlarında görülen davaya tutuklu Osman Kavala getirilirken, 8 tutuksuz sanık ve avukatları katıldı. İsveç, Hollanda, İtalya başkonsolosluklarından görevliler, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP Milletvekilleri Garo Paylan da duruşmayı izleyici olarak takip etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Garo Paylan Haberleri | Garo Paylan Kimdir - Haberler - Garo Paylan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Garo Paylan kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP Eş Genel Başkanı Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 10:59:23. #1.15#
title