Garanti Bankası, Nba'in Türkiye'deki Etkinliklerinin Ana Sponsoru Oldu

Garanti Bankası, Basketbola Verdiği Destek Kapsamında, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi Nba'in İki Yıl Boyunca Türkiye'de Yapacağı Etkinliklerin Ana Sponsoru Oldu.

Garanti Bankası, Nba'in Türkiye'deki Etkinliklerinin Ana Sponsoru Oldu

Garanti Bankası, basketbola verdiği destek kapsamında, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi NBA'in iki yıl boyunca Türkiye'de yapacağı etkinliklerin ana sponsoru oldu.

Garanti Bankası, işbirliği çerçevesinde ilk olarak, Türkiye'de gençlerin basketbol becerilerini sergileyecekleri "NBA Skills Challenge"ın ana sponsorluğunu üstlendi. İşbirliği kapsamında ayrıca, basketbol sahasına dönüştürülen TIR'larla Türkiye'nin İstanbul dahil çeşitli illerinde sokak etkinlikleri düzenlenecek.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, sponsorluğun açıklandığı basın toplantısındaki konuşmasında, "Garanti olarak basketbolu çok seviyoruz. Basketbolla ilişkimiz sadece milli takımlarımızı desteklemekle sınırlı kalmıyor, basketbolun doğasında yer alan sportif kültürün ve yaşam biçiminin gelecek nesiller tarafından öğrenilmesi için, çocuklarımıza yönelik projeleri de destekliyoruz. NBA de, yalnızca yeni yetenekleri keşfetmiyor, basketbolun yaygınlaştırılmasıyla ilgili yalnızca Amerika'da değil, Amerika dışında da çok önemli çalışmalar yürütüyor. NBA yöneticileri, ülkemizde planladıkları etkinlikler için bizimle görüşmeye geldiklerinde, açıkçası çok heyecanlandık. Bu projelere destek vermeyi gözümüz kapalı kabul ettik. Gençlerimizi basketbolla dopdolu günler bekliyor. Hep birlikte, Türkiye'yi bir basketbol ülkesi haline getireceğimize yürekten inanıyorum." dedi.

NBA Avrupa Pazarlama Ortaklıkları ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Sophie Goldschmidt ise, "Türkiye'nin önde gelen bankalarından Garanti'nin, eğlenceli ve heyecan verici NBA etkinliklerini Türkiye'ye getirmemiz için en ideal işortağı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye basketbolda derin ve köklü bir tarihe sahip. Bu nedenle, Türkiye'deki sporseverler basketbola büyük ilgi gösteriyor. Garanti Bankası'nın desteğiyle, Türkiye'deki NBA hayranlarını mutlu edecek etkinlikleri hayata geçireceğimize inanıyoruz." dedi.

Kaynak: CHA