Haberi Paylaş

Valorant'ta oyun içi sesli sohbetler artık Riot Games tarafından kaydedilecek

Valorant'ta oyun içi sesli sohbetler artık Riot Games tarafından kaydedilecek

Gamegar Haberleri

Riot Games'in yayınladığı bir yeni duyuru ile yıkıcı davranışlarla mücadele etmek için ve Gizlilik Bildirimi ve Hizmet Şartları, bu tür davranışlar için bir rapor sunulduğunda oyun içi sesli iletişimleri kaydetmelerine ve değerlendirmelerine izin verilecek şekilde güncellendi.

Riot Games'in oynaması ücretsiz popüler FPS oyunu Valorant'ta oyuncular arası siber zorbalığın önüne geçilmesi ve yasakların daha etkili bir şekilde verilmesi adına sesli sohbetlerde konuşulanlar Riot Games ekibi tarafından kayıt altına alınacak.

VALORANT'TA SESLİ SOHBET KAYIT ALTINA ALINACAK

Yayıncının internet sitesinde yaptığı duyuruda "13 Temmuz'da, dil modellerimizi eğitmeye ve teknolojiyi bu yılın ilerleyen zamanlarında bir beta lansmanı için yeterince iyi bir yere getirmeye yardımcı olmak için Kuzey Amerika'da / yalnızca İngilizce'de ses değerlendirme sisteminin arka plan lansmanına başlayacağız." sözlerine yer verildi.

KUZEY AMERİKA'DA BAŞLAYACAK

Duyuruda da söylendiği üzere sesli sohbet dinleme özelliği şu anlık yalnızca Kuzey Amerika sunucularında etkili olacak. Bu süre zarfında ses kayıtlarında rahatsız edici davranış raporları için kullanılmayacaktır.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Valorant'ta özellikle cinsiyet farklılığı nedeniyle birçok oyuncu siber zorbalığa uğruyor ve bu durum kayıt altına alınmadığı takdirde genellikle cezasız kalıyor. Bu durumun önüne geçilmek ve daha kontrol altına almak üzere Riot Games artık Valorant'ta sesli sohbetleri dinleyecek.

Riot Games'in sesli sohbet dinleme özelliği League of Legends için geçerli olmayacak, yalnızca popüler FPS oyunu Valorant'ta 13 Temmuz'dan itibaren aktif olacak.

League Of Legends Riot Games Valorant Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Son Dakika Haberleri

title