Metaverse projesi oluşturma kararı aldı! Dev şirketler 2 milyar dolar yatırım yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Metaverse projesi oluşturma kararı aldı! Dev şirketler 2 milyar dolar yatırım yaptı

Haberler.com - Yakupcan Aydemir - Gamegar
 - Güncelleme:
Metaverse projesi oluşturma kararı aldı! Dev şirketler 2 milyar dolar yatırım yaptı

Popüler video oyunu geliştiricisi Epic Games'in metaverse evreni oluşturacağını duyurmasının ardından dev şirketlerden projeye destek gelmeye başladı. Lego Group'u kuran KIRKBI ve Sony şirketlerinden projeye 2 milyar dolar değerinde fon sağlandı.

Epic Games'in metaverse inşa etme planlarına büyük bir destek geldi. Fortnite'ın geliştiricisi Epic Games, "Şirketin metaverse oluşturma vizyonunu ilerletmek ve devam eden büyümesini desteklemek için" kullanılacağını söylediği 2 milyar dolarlık bir finansman turu açıkladı.

Epic Games'in Lego ortaklığıyla oluşturacağı metaverse projesine 2 milyar dolar değerinde destek geldi. Bu yatırımın ardından Epic Games'in net sermayesi 31,5 milyar dolara yükselirken projenin de süreci hızlandırıldı.

Fonlar daha önce Epic'e yatırım yapmış olan Sony'den ve Lego Group'un arkasındaki yatırım grubu olan KIRKBI'den geldi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Epic Games ve LEGO, metaverse üzerinde ortak projeye imza attıklarını açıkladılar.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Metaverse projesi oluşturma kararı aldı! Dev şirketler milyarlarca dolar yatırım yaptı

Epic Games CEO'su Tim Sweeney'in yatırım sonrası yaptığı basın açıklamasında, " Bu yatırım, meta evreni oluşturma ve oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve içerik oluşturucuların bir topluluk oluşturabileceği ve gelişebileceği alanlar yaratma çalışmalarımızı hızlandıracak" sözlerine yer verdi.

Metaverse projesi oluşturma kararı aldı! Dev şirketler milyarlarca dolar yatırım yaptıTim Sweeney

Yakupcan Aydemir
Gamegar Editörü Haberler.com - Gamegar

Epic Games Metaverse Lego Sony Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title