Çin, video oyunlarının canlı yayınlarını yasakladı - Haberler
Haberi Paylaş

Çin, video oyunlarının canlı yayınlarını yasakladı

Haberler.com - Yakupcan Aydemir - Gamegar
 - Güncelleme:
Çin, video oyunlarının canlı yayınlarını yasakladı

Oyun bağımlılığı ile mücadele etmek için yaklaşık bir yıldan beri yeni oyunlara lisans vermeyen Çin hükümeti, lisansı olmayan oyunların canlı yayınının yapılmasını yasakladı.

Çin'in Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi'nin yeni düzenlemesinde Çin'de yayınlanması onaylanmamış video oyunlarının yanı sıra Çin dışından gelen oyun yayınları ve espor müsabakaları için de geçerli olacağı bildirildi.

LİSANSIZ OYUNLARIN CANLI YAYINI YASAKLANDI

2021 Temmuz tarihinde yeni oyunlara lisans vermeyeceğini duyuran Çin hükümeti, geçtiğimiz günlerde yayınladığı duyuruda 45 adet yeni oyuna lisans vereceğini paylaştı. 9 ay sonra yeni oyunlara kapı açan Çin, şimdide canlı yayın platformlarında lisansı olmayan oyunların yayınının yapılmasını yasakladı.

Değişikliğin arkasındaki tetikleyici faktörlerden birisi, video oyunlarının Çin'de yayınlanması için resmi lisansa ihtiyaç duymasına rağmen, onaylanmamış oyunların genellikle, Huya, DouYu ve Bilibili gibi platformlarda oynanmasıdır.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Son zamanların en popüler video oyunu Elden Ring, ilk haftasında Çin'de günlük ortalama 17,1 milyon izleyiciye ulaşan bir hit oldu. Ancak Elden Ring'in Çin'de satışı onaylanmadı ve insanlar oyunu satın almanın farklı yollarını arıyor.

Yakupcan Aydemir
Gamegar Editörü Haberler.com - Gamegar

oyun Çin Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title