'Game Over' Operasyonu'nda 4 Tutuklama

'Game Over' Operasyonu'nda 4 Tutuklama

İnternet Ortamında Kumar Oynatıldığı İddiasıyla Düzenlenen 'Game Over' Adlı Operasyonda Gözaltına Alınan 11 Kişiden 4'ü Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

'Game Over' Operasyonu'nda 4 Tutuklama

İnternet ortamında kumar oynatıldığı iddiasıyla düzenlenen 'Game Over' adlı operasyonda gözaltına alınan 11 kişiden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde İstanbul Adliyesi'ne getirilen ve aralarında Business Channel'ın ortaklarından Semih Sadi'nin de bulunduğu 11 kişi, Cumhuriyet Savcısı Uğur Reşat Soysal tarafından sorgulandı. Sorgulamanın ardından 3 kişi serbest bırakıldı. Zanlılardan S.S., M.B.B., S.K., Y.Ç.N. ve N.N, 'suç işlemek için örgüt kurma ve zincirleme biçimde kumar oynatma'; B.P., T.K. ile

H.Ö.Z. ise 'suç işlemek için kurulan örgüte üye olma ve zincirleme biçimde kumar oynatma' suçlarından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Savcının tutuklama isteminde, şüphelilerin kaçma ve delilleri karartma şüphesi bulunması, elde edilen haksız kazancın büyüklüğünün dikkate alınması istendi. Nöbetçi İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkartılan şahıslardan S.S., Y.Ç.N., M.B.B ve N.N. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mahkeme ayrıca B.H., Ö.K. ve Y.O. hakkında yakalama kararı çıkardı.

Almanya ve İsveç adli kolluk birimlerinin ihbarı üzerinde haklarında soruşturma başlatılan zanlıların, 2004 yılından beri sanal oyun siteleri aracılığıyla kumar oynatmak suretiyle haksız kazanç sağladıkları ve suçtan yüksek miktarda gelir elde ettikleri öne sürüldü.

(SK-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA