Galatasaraylılar Galibiyet Sonrası Taksim Meydanı'nda Coştu

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 1 -0'lık Skorla Mağlup Etmesinin Ardından Sevinen Galatasaray Taraftarları Taksim Meydanı'nı Şölen Alanına Çevirdi. Taksim Trafiğini Kapatan Taraftarlar Meşaleler Yakıp, Şarkılar Söylediler.

Galatasaraylılar Galibiyet Sonrası Taksim Meydanı'nda Coştu

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 1-0'lık skorla mağlup etmesinin ardından sevinen Galatasaray taraftarları Taksim Meydanı'nı şölen alanına çevirdi. Taksim trafiğini kapatan taraftarlar meşaleler yakıp, şarkılar söylediler. Fenerbahçe derbisinden mutlu ayrıldıklarını belirten Cimbomlu taraftarlar kalan 2 maçtan galibiyetle ayrılıp, şampiyon olacaklarını iddia ettiler. Üzgün Fenerbahçeli taraftarları teselli etmek ise Galatasaraylılara düştü.

Derbi maçtan galibiyetle ayrılan Galatasaraylı taraftarların her zamanki gibi eğlence yerinin ortak noktası Taksim Meydanı oldu. Taksim Meydanı'nı araç trafiğine kapatan Cimbomlular, takımları lehine tezahürat yaptılar. Araçlarının üzerine çıkarak eğlenen bazı taraftarlar şarkılar eşliğinde meşaleler yaktı. Zaferin tadını yaşayan sarı kırmızılı taraftarlar renkli görüntüler oluşturdu. Galatasaray'ın galibiyetine turistler de katılarak, eğlenceye ortak oldu. Davullarla zurnalarla halay çeken kızlı erkekli grup, doyasıya eğlendi. Meydanda sanki sözleşmişcesine toplanan kalabalık İstiklal Caddesi'nden Galatasaray Meydanı'na doğru yürüdü.

Alınan galibiyet nedeniyle mutlu oldukları gözlenen taraftarlar, Sarı Kırmızılı futbolcuların kalan 2 maçtan da galibiyetle ayrılıp, Türkcell Süper Ligi şampiyon olarak tamamlayacağını iddia ettiler. Bazı taraftarlar ise bu galibiyetle şampiyonluğu ilan ettiklerini öne sürdüler.

Öte yandan sayıları az da olsa Taksim'de Fenerbahçe formalı Fenerbahçeliler görüldü. Galatasaraylıların eğlendiği yerlerde Fenerbahçeliler de bulunurken, hiçbir taşkınlığın yaşanmaması sevindiriciydi. Maç sonrası morallerin bozulmamış olduğu gözlenen Fenerbahçeliler, Galatasaray'ın galibiyeti hak ederek, kazandığını belirttiler. Tam bu sırada bazı Galatasaraylılar Fenarbahçelilerin yanına gelerek, Sarı Kanaryalıları öpüp, teselli etti. Bazı Fenerbahçeliler ise asla tuttukları takımdan taviz vermeden, "Yensen de yenilsen de taraftarız seninle" şeklinde slogan attı.