Galatasaraylı Taraftarlar Yozgat Sokaklarında Sevinç Turları Attı

Yozgat'ta Galatasaray Taraftarları Fenerbahçe'yi Yenmenin Sevincini Sokaklara Dökülerek Yaşadı. Yolları Trafiğe Kapatan Cimbomlular ile Kanarya Taraftarları Aynı Yolun İki Caddesinden Birbirlerine Sevgi Tezahüratlarında Bulunarak Büyük Bir Centilmenlik Örneği Sergiledi.

Galatasaraylı Taraftarlar Yozgat Sokaklarında Sevinç Turları Attı

Yozgat'ta Galatasaray taraftarları Fenerbahçe'yi yenmenin sevincini sokaklara dökülerek yaşadı. Yolları trafiğe kapatan cimbomlular ile kanarya taraftarları aynı yolun iki caddesinden birbirlerine sevgi tezahüratlarında bulunarak büyük bir centilmenlik örneği sergiledi.

Dünyanın sayılı derbileri arasında gösterilen Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaşmasında gülen taraf Galatasaray oldu. Ligin bitimine sayılı haftalar kala Fenerbahçe'yi tek golle geçen Galatarasay, şampiyonluğun en güçlü adayı haline geldi. Galatasaray'ın galibiyeti taraftarlarını da sokaklara döktü. Yozgat'ta yüzlerce sarı kırmızılı taraftar sokaklarda galibiyetin tadını çıkardı.

Araçlarıyla şehir sokaklarında sevinç turları atan Galatasaraylıların eğlencesi renkli görüntülere sahne oldu. Lise Caddesi'nde yolun bir tarafını komple kapatan cimbomlu taraftarlar, ezeli rekabette bir kez daha yendikleri Fener taraftarlarını da alkışladı. Yolun karşı tarafından evlerine giden Fenerliler de Galatasaraylılara ıslıklarla karşılık verdi.

Yozgat polisi ise bir olumsuzluğun yaşanmaması için maçın başlama saatinden itibaren geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: CHA