Galatasaraylı Futbolcular 9 Aydır Para Alamıyor!

Galatasaraylı Futbolcular 9 Aydır Para Alamıyor!

Galatasaylı futbolcular 9 aydır para alamıyor. Galatasaraylı futbolcular derbi sonrası 9 aydır para alamadıklarını söylediler. Galatasaraylı futbolcular neler söyledi?

Galatasaraylı Futbolcular 9 Aydır Para Alamıyor!

Galatasaray'lı futbolcular 9 aydır para alamadıklarını söylediler. Galatasarlı futbolcuların yöneticilere "Dokuz aydır para alamıyoruz" diye serzenişte bulundukları öğrenildi. Bunun üzerine Başkan Dursun Özbek, tüm futbolculara kırgın olmasına rağmen apar topar Florya'ya gitti. Başkan'ın yılbaşından önce tüm alacaklarının ödeneceğine dair söz verdiği öğrenildi. Galatasaray'da futbolcuların aralarında ve yöneticilerle yaşadıkları gerginliğin yanısıra, Teknik Direktör Riekerink'in yetersizliği her an tartışılır duruma geldi. Yöneticiler Riekerink hakkında ne yapacağını bilmez halde. Ancak bu hafta Arena'da Bursaspor'a puan kaybedilmesi durumunda Hollandalı teknik adam ile yol ayrılığına gidilmesi kaçınılmaz görünüyor. Riekerink'in görevine son verilmesi halinde ise kim göreve getirilecek o da asıl soru.

JAN OLDE RIEKERINK KİMDİR?

Galatasaray'ın sezon sonuna kadar teknik direktörlük görevine getirdiği Jan Olde Riekerink, 22 Şubat 1963'te Hollanda'nın doğusunda bulunan Hengelo şehrinde dünyaya geldi. Profesyonel futbol kariyerine Ajax altyapısından gittiği Sparta Rotterdam'da başlayan Riekerink, bu kulüpte 70 maça çıktı ve 5 golle oynadı. 1986'da geldiği Sparta Rotterdam'dan 4 sezon sonra ayrılan Riekerink, FC Dordrecht ile anlaştı. Dordrecht'te bir sezonda 23 maçta 1 gol atan Hollandalı, son transferini 1991'de Telstar'a imza atarak yaptı. İki sezon da Telstar formasıyla oynayan Riekerink, 1993 yılında çok da başarılı olamadığı futbol kariyerini sonlandırdı. Profesyonel futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra antrenör olmaya karar veren Jan Olde Riekerink, 1995 yılında Hollanda'nın altyapısıyla ünlü kulübü Ajax'ın genç takımlarında antrenörlük yapmaya başladı. Burada 7 sene yürüttüğü bu görevin ardından, yeni bir maceraya atılmak isteyen Hollandalı çalıştırıcı, 2002/03 sezonunda Belçika'nın KAA Gent takımında teknik direktörlük görevine getirildi.Riekerink, 2005/06 sezonunda Portekiz'in büyük kulüplerinden FC Porto'da teknik direktör Co Adriaanse'nin yardımcılığına getirildi. 2006/07 sezonunda Ukrayna'nın Metalurh Donetsk takımında da yardımcı antrenörlük yaptı.2011'den bu yana Çin'de alt yaş grubu milli takımlarını çalıştıran ve Çin Ligi'nin alt yapı direktörlüğü görevini de üstlenen Jan Olde Riekerink, Ahmet Akcan'ın ayrılması üzerine Şubat ayında Galatasaray Altyapı Direktörlüğü görevine atanmıştı.