Galatasaray, Vestel Manisaspor'u Ümit'le Geçti

Galatasaray, Ümit Karan'ın 4 Golle Yıldızlaştığı Maçta Sahasında Vestel Manisaspor'u 4-0 Mağlup Ederek, Lider Fenerbahçe ile Arasındaki Puan Farkını 4'e İndirdi.

Galatasaray, Vestel Manisaspor'u Ümit'le Geçti

Galatasaray, Ümit Karan'ın 4 golle yıldızlaştığı maçta sahasında Vestel Manisaspor'u 4-0 mağlup ederek, lider Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 4'e indirdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Vestel Manisaspor karşısında güzel bir futbolla farklı galip geldiklerini belirterek, "Oyuncularımız çok güzel bir futbol sergiledi, inşallah devamı gelecek. Haftaya Gaziantepspor maçında da aynı mücadeleyi görmeyi bekliyoruz" dedi. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın, lider Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkı için yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Başkan Canaydın, "Adnan Bey puan farkının 1'e indiğini söylüyor. Doğrudur, Ali Sami Yen Stadı'nda Fenerbahçe maçını almaya çıkacağız" diye konuştu. Özhan Canaydın, maç sırasında Sarı-kırmızılı taraftarların Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'la ilgili yaptıkları askerlik tezahüratının sorulması üzerine, "İnşallah bu tip tezahüratların yapılmasını da önleyeceğiz" cevabını verdi.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise, maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlamazken, "Hiçbir şey söylemeyeceğim" dedi ve eliyle '1' işareti yaptı. Adnan Polat ayrıca, yaptığı esprilerin insanlar tarafından anlaşılmadığını da sözlerine ekledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, bekledikleri gibi bir maç olduğunu belirterek, "İki taraf da olumlu futbol oynamayı seven ekipler. Futbolun güzellikleri sahaya yansıdı. Bugün daha iyi organize olmamız, neticenin bizim lehimize dönmesini sağladı" dedi.

Alınan farklı galibiyetten dolayı çok memnun olduğunu kaydeden Belçikalı teknik adam, "4. golü bulduktan sonra varyete yapmaya başladık, bunu yapmamamız lazımdı. Rakibi küçük düşürmemek bizim prensibimiz olmalı. Bu da daha fazla gol atmamızı engelledi" diye konuştu. Eric Gerets, Vestel Manisaspor karşısında yapılan hataları da görmek zorunda olduklarını ifade ederek, "Bu maçtan sonra bile önceki sezonki performansına ulaşmamış oyuncular var. Bunun için çalışmalarımız devam edecek" şeklinde konuştu. Vestel Manisaspor karşısında 4 gol birden kaydeden Ümit Karan ile ilgili olarak da Gerets, "Ümit, keşke bu gollerini bölseydi de ilerideki haftalarda da atsaydı. Sadece gol bulması değil, kendisi çok iyi mücadele verdi. Arkadaşlarına örnek oldu ve kaptanlık görevini çok iyi yerine getirdi" dedi.

Eric Gerets, lider Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkının 4'e düşmesiyle ilgili olarak da, "'Keşke biz 4 puan önde olsaydık' diye düşünüyoruz, ama gün geçtikçe daha iyi performans gösteriyoruz. Böylece rakibimizi de sinirlendirmeye başlıyoruz. Bu neticemiz şampiyonluk yarışında da heyecan yaratacaktır" şeklinde konuştu.

Vestel Manisaspor karşısında takımının 4 golünü de kaydeden Ümit Karan, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Türkiye Ligi'nde ilk kez bir maçta 4 gol birden attığını belirterek, "Ben hep direkt kaleyi düşünüyorum. Çok fazla topla oynamayı sevmem" dedi. Süper Lig'de 3 büyük takımın da şampiyonluk şansının bulunduğunu kaydeden Ümit Karan, "3 takım şimdi çok güzel bir rekabet içine girdi. Bu yarış sonuna kadar devam edecek" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı bir diğer futbolcu Ayhan Akman ise, kendileri açısından önemli bir maç olduğunu vurgulayarak, "İyi bir oyun sergiledik ve sahadan farklı bir skorla ayrıldık. Artık önümüzde Gaziantepspor maçı var. Oradan da 3 puanla dönersek, önümüz açık diye düşünüyorum" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın, lider Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkı için yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Ayhan, "Fenerbahçe ile Ali Sami Yen'de oynayacağız. Onu aldığımız zaman aramızdaki puan farkı 1 oluyor. Ama o zamana kadar daha çok maç var. Onun için her maça farklı konsantre olmamız gerekiyor" diye konuştu.

Galatasaraylı bir diğer futbolcu Orhan Ak da, Fenerbahçe'nin puan kaybetmesiyle kendileri açısından Vestel Manisaspor maçının öneminin daha da arttığını kaydederek, "Bu akşam sahada inanılmaz bir özveri ve mücadele vardı. Takım arkadaşlarımı ve taraftarları kutluyorum. Her geçen gün daha iyi oynuyoruz. Her maça final havasında çıkıyoruz ve sonucunu da alıyoruz. İnşallah sezon sonunda gülen taraf biz olacağız" dedi.

Sarı-kırmızılı ekibin genç golcüsü Hasan Kabze ise, "Bu hafta kazanmamız bizim açımızdan çok iyi oldu. Fenerbahçe ile aramızdaki puan farkının 4'e düşmesi onların üzerindeki stresi arttırdı. İnşallah ilerleyen haftalarda bu puan farkını da kapatır ve liderliği ele geçiririz" diye konuştu.

Bu arada, karşılaşmanın başında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Necati Ateş'in sol omzunda ikinci derece zorlanma olduğu bildirildi. Karşılaşmanın başında sakatlanarak oyunu terketmek zorunda kalan Vestel Manisasporlu futbolcu Kalabane'nin ise çıkan sol omzunun hastanede yerine oturtulduğu ve bu oyuncunun haftaya oynayabileceği belirtildi.

Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 21. haftasında karşılaşacağı Gaziantepspor maçının hazırlıklarına yarın yapacağı antrenmanla başlayacak.

(İK-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA