Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp: ''Bu mağlubiyet bana çok acı verdi''

Galatasaray, UEFA Kupası H Grubu ikinci maçında İsveç temsilcisi Helsinborg'a 3 - 2 yenildi. Gruptaki ikinci yenilgisini alan Galatasaray'da moraller bozulurken, Alman Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp, ''Bu maglubiyet bana çok acı verdi ve bunu hissediyorum.'' dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp: ''Bu mağlubiyet bana çok acı verdi''

Galatasaray, UEFA Kupası H Grubu ikinci maçında İsveç temsilcisi Helsinborg'a 3 - 2 yenildi. Gruptaki ikinci yenilgisini alan Galatasaray'da moraller bozulurken, Alman Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp, ''Bu maglubiyet bana çok acı verdi ve bunu hissediyorum.'' dedi.

Tam oyunu kontrol ederken golü yediklerini belirten Alman teknik adam, ''Beraberliği ararken ardından ikinci golü de yedik. Böyle maçları döndürmemiz gerekirken bunu yapamadık. Bütün gollerde hem attığımız hem de yediğimiz gollerde kendi marifetlerimiz var. Burada yapılacak en kolay şey oyuncuları suçlamak ama ben bunu bu zamana kadar yapmadım bugün de yapmayacağım. Bunu kendi içimizde konuşacağız. Pazar günü çok önemli bir maçımız var ve ona konsantre olacağız.'' diye konuştu.

'Kadro eleştirisi yapılıyor, Gaziantep maçından sonra da oldu, bugün Arda ile neden başlamadınız?, Sabri oyundan alınınca tepki gösterdi' şeklindeki sorulara Feldkamp, ''Gaziantep kadrosu ile bu kadro farklı. Gaziantep maçında kadro sıkıntımız vardı, ama bugün kadro sıkıntımız yoktu. Eleştiri her zaman olur. Yapılan seçimlerin eleştirilmesi de normal. Defansla ilgili eleştiri de var. Sabri'ye gelince, genç bir oyuncu rakibe pozisyonları biz hazırladık, bu yüzden de Sabri'nin morali çok bozuk. Sabri, oyundan alınınca tepki gösterdi, soyunma odasına gitti, yedek kulübesine gelmesi gerekti denebilir. Fakat bir futbolcu öyle bir pozisyonda tepki gösteriyorsa onu o an rahat bırakmak gerekir, ben de onu yaptım. Yarın ya da daha sonra konuşmak gerekir, onu da yapacağız.'' diye cevap verdi.

Feldkamp, "İlk maçta alınan 2-1 ve ardından gelen 3-2'lik yenilgi sonrasında Galatasaray'ın şansı nedir?" şeklindeki soruya ise, ''Bundan sonrası kolay değil. Bunu absorbe etmemiz gerek. Bu sezon kendi sahamızda ilk kez mağlup olduk. Kalan iki maçta kazanmak için uğraş vereceğiz. 3-1'ken bile oyunu çevirecek şanslar bulduk, ama golü bulamadık.'' diye cevap verdi.

Alman teknik adam, Galatasaray'daki bu düşüşün nedeniyle ilgili olarak da bir kriz var diyebilir miyiz, şeklindeki bir soruya ise, şöyle cevap verdi. ''Böyle bir kriz var mı varsa ve şuan yaşananları konuşarak yok edemem. Fakat bu olumsuzluğu gidermek için ne gerekiyorsa yapacağız.''

ALDIĞIMIZ SKORDA HAKEMİN HİÇ BİR ETKİSİ YOK

Alman teknik adam, hakemin kararlarıyla ilgili ne düşündüğü ve sezona iyi başlayan Galatasaray'ın şuan yaşadığı sıkıntının ne olduğunun sorulmasına da şöyle cevap verdi; ''Hakem hakkında yine konuşmayacağım. Maçtan önce oyuncularıma da söylemiştim. İngiliz hakem, deplasman takımına haksızlık olmasın diye dikkatli davranır, sonra bizim 3-1 geriye düşmemiz ve maçın 3-2 bitmesinde de hakemin her hangi bir katkısı yok.

Galatasaray'ın sıkıntısına gelince, gol yemeden oynamamız gerekirdi bunu yapamadık. İlk 10 dakikayı gol yemeden geçmemiz gerekirdi. Ancak 2 golü de rakibe biz hazırladık. Bu da sıkıntıya neden oldu.''

FLORYA'DA TOPLANTI YAPILACAK

Bu arada Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, yarın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde oyuncularıyla uzun bir toplantı yapacağını söyledi. Sarı - kırmızılı ekip hafta sonunda oynayacağı Gençlerbirliği maçının hazırlıklarına ise yarın saat 11.00'de ara vermeden başlayacak. Antrenmanın basına kapalı olacağı açıklandı.

HELSİNBORG TEKNİK DİREKTÖRÜ STUART BAXTER: ''DİSİPLİNİMİZLE KAZANDIK''

İsveç temsilcisi Helsinborg'un Teknik Direktörü Stuart Baxter, ise çok güçlü bir takım karşısında disiplinli bir oyun ortaya koyarak başarılı olmayı amaçladıklarını ve bunu da başardıklarını söyledi.

Baxter, oyunu taktik kurallarına bağlı olarak oynadıklarını çünkü bu durumun kendileri için çok çok önemli olduğunu da belirterek, ''Belki Galatasaraylı oyunculardan birilerinin hataları olabilir ama attığımız gollerde de oyundaki taktik disiplinimiz önemliydi. Ben oyuncularıma maçtan öncede söyledim. Maçı 90 dakika elimizde tutmamız önemli demiştim. Galatasaray'ın izin verdiği kadarıyla oynadık, oyun disiplininden kopmadık. Bizim için önemli olan sonucun üzerine yatarak oyunu öldürmemekti. Galatasaray'ın oyunu düşündüğü anlarda biz de pes etmedik, oyun disiplininden kopmadık ve mücadele ettik. Galatasaray'ın ikinci yarıda oyunu çevireceğini biliyorduk. Elimizde tuttuğumuz topları kullanamadık, geriye çekilmek zorunda kaldık, bu yüzden de sıkıntılar yaşadık, goller yedik. Devre arasında Galatasaray'ın daha fazla oyuncu ile üzerimize geleceğini konuştuk. Bunun için de ortasahayı kontrol altında tutmaya çalıştık ve bunda da başarılı olduk. İstanbul'da oynamak zor bir iş, büyük bir baskı hissediyorsun. Ancak bugün biz görevimizi yaptık diye düşünüyorum.'' dedi.

Grubun bundan sonra ne olacağının sorulması üzerine ise Baxter, ''Biz bu akşam aldığımızdan memnunuz. Keşke ilk maçımızı da kazanmış olsaydık. Panianios maçında daha baskın oynadık ve bol pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. Bundan sonraki maçlarımıza da aynı konsantrasyonla çıkacağız.'' diye cevapladı.