Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets:"rahat Bırakırlarsa Başarılı Oluruz"

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, 3 Büyük Kulübün Teknik Direktörlerinin Tartışılıdığını İfade Ederek, "Bizi Rahat Bırakırlarsa Başarılı Olacağımızdan Kuşkum Yok" Dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, 3 büyük kulübün teknik direktörlerinin tartışılıdığını ifade ederek, ¨Bizi rahat bırakırlarsa başarılı olacağımızdan kuşkum yok¨ dedi.

PSV Eindhoven maçı öncesi, tartışılaşmanın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı`nda basın toplantısı düzenleyen Gerets, son dönemde Galatasaray`ın aldığı kötü sonuçlar nedeniyle eleştirilmesi üzerine şunları söyledi: ¨Biz bu durumlara alıştık. Geçen sezon şampiyon olduğumuzda bile tartışıldık. Tek sevindirici olan, bu konuda yanlız değilim. Diğer hocalar da tartışılıyor. Bizi rahat bırakırlarsa başarılı olacağımızdan kuşkum yok. Her ülkede bir kural vardır. Maçları kazanamazsanız baskı olur. Türkiye`de bu biraz daha fazla oluyor. Bu zorlukları aşarak, başarılı olmaya çalışacağız.¨

Gerets, Hollandalı bir gazetecinin, ¨3 ayrı ülkede şampiyonluk yaşadınız. Geçen sezon da burada zorluklar içinde şampiyon oldunuz. Bu 3 şampiyonluğu kıyaslar mısınız?¨ şeklindeki sorusuna şöyle cevap verdi: ¨Şampiyonluk daima güzeldir. Ama ne olursa olsun, geçen seneki şampiyonluğu, rekor olan 84 puanla ulaştığımız için unutmayacağım. 84 yaşına gelip bir bardak şarap ve puro içerek bu şampiyonluğu hatırlayacağım.¨

Galatasaray`ın yarın PSV Eindhoven ile yapacağı maçı da değerlendiren Eric Gerets, ¨Bordeux maçında 2 puan kaybettik. Şimdi kazanmak zorundayız. Zorlu bir maç olacak, ama bu maçtan 3 puan almak istiyoruz. PSV`deki dostları, Koeman`ı görmek güzel. Ama maçı kazanıp, onlarla maçtan sonra keyifli bir sohbet yapmak istiyorum. Koeman`la yıllarca beraber oynadık. Birlikte 7 yılda 6 lig, 2 kupa şampiyonluğu kazandık. Birlikte oynarken 4`lü defans oyuyorduk. Ama 3`e dönmüştük. Çünkü Koeman sürekli gol atmak için ileri gidiyordu. Bizim dönemimizdeki futbolcuların bir çoğu şimdi çok iyi teknik direktör durumuna geldiler¨ diye konuştu.

HASAN ŞAŞ : ¨AVRUPA`YA GİTMEYİ HALA İSTİYORUM¨

Basın toplantısına katılan sarı - kırmızılı futbolcu Hasan Şaş, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Şaş, 2002 Dünya Kupası`ndan sonra Avrupa`ya gitmek istediğini belirterek, ¨Bir çok transfer teklifi vardı. Ama son anda gerçekleşmedi. Avrupa`ya gidemediğim için üzgünüm. Avrupa`da oynamam, benim için daha iyi olabilirdi. Ama yine düşünüyorum, uygun bir teklif olursa birgün Avrupa`ya gidebilirim¨ ifadelerini kullandı.

Şaş, HollandaIı bir gazetecinin, ¨Gerets nasıl bir teknik adam, anlaşabiliyor musunuz¨ şeklindeki ilginç sorusuna ise, ¨Gerçekten zor bir soru. Herkes görevini yaptıktan sonra kimsenin kimse ile arasında sorun olmaz. Bizim hoca ile hiçbir sorunumuz yok. Profesyonel anlamda hoca ile takımın ilişkisi çok iyi¨ yanıtını verdi.

HASAN KADRODAN ÇIKARILDI

Bu arada Galatasaray, PSV Eindhoven ile Şampiyonlar Ligi`nde yarın yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı. Karşılaşmanın yapılacağı Atatürk Olimpiyat Stadı`nda, teknik direktör Eric Gerets yönetiminde yapılan idmanın sadece ilk 15 dakikası basına açık olarak gerçekleştirildi. Antrenmanda, PSV Eindhoven maçının taktik çalışmasının yapıldığı öğrenildi.

Antrenmana tüm futbolcular katılırken, Ankaragücü maçında sakatlanan Hasan Şaş koşu yapmakla yetindi. Bu futbolcu, daha sonra maç kadrosundan çıkartıldı.

Kaynak: DHA